Dnes vyšlo 1 článků

Messenger testuje zprávy, které se samy odstraní

David Marcus, který řídí vývoj Facebook Messengeru, včera oznámil (jak jinak než na Facebooku), že plánují testovat novou funkci. Pokud se osvědčí, budeme moci u zprávy nastavit, za jak dlouho se má smazat a navždy zmizet.

Funkce ponese název „Tajné konverzace“, zprávy prý budou šifrované. Uživatelé si budou moci nastavit, jak dlouho chtějí zprávu příjemci zobrazovat, než úplně zmizí.

Volitelná funkce do konce léta

Až se funkce dostane ke všem uživatelům, bude volitelná. Tvůrci Messengeru si myslí, že je vhodná pro zasílání důvěrných informací (rodná čísla atd.). Nejsme si úplně jistí, proč byste přes Messenger potřebovali poslat rodné číslo, ale dobře. Mohlo by to být bezpečnější.

„Aby bylo jasno, stávající ‚normální‘ zprávy a hovory na Messengeru již jsou silně zabezpečené, ale zavádíme tuto dodatečnou funkci jako alternativu pro nejtajnější konverzace, které vedete,“ vysvětlil Marcus.

Funkce bychom se měli všichni dočkat do konce léta.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru