Dnes vyšlo 15 článků

Messenger si pomocí technologie rozpoznávání bude prohlížet vaše fotky

Facebook vymyslel postup, jak si bude moct prohlížet fotky více než 700 milionů lidí. Přesně tolik osob totiž používá Messenger od Facebooku a sociální síť má v plánu do něj integrovat novou funkci.

Jde o funkci nazvanou Photo Magic, která proskenuje vaši galerii fotek a identifikuje vás a vaše přátele. Následně se vás zeptá, jestli tyto fotografie nechcete svým přátelům přes Messenger poslat. Nyní je funkce dostupná jen v Austrálii a jen pro Android, ale brzy přijde i na iOS a do více zemí. Aspoň to tvrdí TechCrunch.

Jaké fotky si nejčastěji posíláme

Facebook si kvůli tomu udělal dokonce výzkum. Zkoumal, jaké typy fotografií si přes Messenger nejčastěji posíláme, a zjistil následující:

  • Selfie – pomocí nich prý vyjadřujeme svou aktuální náladu nebo emociální reakci na zprávy
  • Co se děje – ukazujeme, co se děje kolem nás, kde jsme a co děláme
  • Přátelé – fotíme se s přáteli a pak jim fotky posíláme

Jenže na to zapomínáme. A Facebook tvrdí, že je velmi stresující zapomenout poslat svým známým společné fotky. A tak vám to prostě připomene. Zná vaše přátele a jejich tváře, takže si je jednoduše vyhledá v galerii a připomene vám, abyste se o fotku podělili se všemi, kdo na ní jsou. Bez toho byste nemohli žít, že?

photo-magic

Funkce by měla jít vypnout v nastavení v položce Timeline a označování. My tam ovšem bod, ve kterém se funkce vypne, nevidíme, protože v Česku funkce není aktivní.

suggestions

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru