Messenger se dá používat i bez účtu na Facebooku

Dnes přišel Facebook s naprostou novinkou. Používání Messengeru již není omezené účtem na Facebooku. K přihlášení do Messengeru stačí pouze registrace jména a telefonního čísla.

13768638225_798cac2c5d_b

Facebook přináší novinku

Abyste mohli využívat Facebook Messenger, ode dneška nepotřebujete účet na Facebooku. Stačí se zaregistrovat prostřednictvím celého jména a telefonního čísla. Novinku od Facebooku mohou využívat lidé v následujících zemích – USA, Kanada, Venezuela a Peru. Nový Messenger je dostupný také existujícím uživatelům Facebooku, kteří se do něj přihlásí právě přes svůj účet na sociální síti. Následně se jim načtou konverzace a kontakty z Facebooku.

Novinka přináší velkou změnu. Jestliže se na smartphonu přihlásíte pomocí telefonního čísla a na tabletu pomocí účtu na Facebooku, konverzace se nebudou vzájemně synchronizovat.

Proč?

messenger-sign-up-android

Nový Messenger

Facebook chce touto cestou přilákat nové uživatele Messengeru. Je to především lákadlo pro lidi, kteří se na sociální síť nechtějí registrovat. Jakmile se člověk přihlásí do Messengeru přes telefonní číslo, aplikace si nestáhne z Facebooku žádné kontakty, protože k němu nebude mít přístup. Nicméně všechny funkce (videohovor, používání samolepek) zůstanou plně funkční i v nové verzi.

Facebook plánuje rozšíření Messengeru také na půdě byznysu. Cílem je, aby Messenger sloužil ke kontaktování zákazníků a ke zprostředkování obchodů.

Zdroj/Foto: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru