Dnes vyšlo 15 článků

Messenger na Androidu umí odesílat SMS zprávy

Potvrdilo se to, o čem se už nějakou dobu mluvilo. Uživatelé Facebook Messengeru na Androidu mohou přes aplikaci odesílat i SMSky. Ano, to je ta forma komunikace starých časů, která se platí. Messenger prostě chce, abyste s lidmi komunikovali pouze přes něj.

Možná si to už nepamatujete (my taky ne), ale Facebook Messenger už SMS zprávy kdysi uměl. V roce 2013 funkcionalitu odboural, protože ji nikdo nepoužíval. Schopnost odesílat SMS zprávy se několika uživatelům znovu objevila začátkem tohoto roku. Tehdy to byl jen test, odteď je funkce k dispozici všem.

sms-fb2

Messenger hned nabízí nastavit si ho jako „default SMS app“

Nejsou to jen obyčejné SMSky

Facebook si myslí, že tentokrát má šanci uspět. Jeho SMSky totiž nejsou obyčejné, jde přes ně odesílat hlasové zprávy, samolepky a dokonce sdílet polohu. Umožňují prakticky to samé, co jde dělat ve zprávách odesílaných v Messengeru přes internet. Dokonce podporují i tzv. chat heads – ta kolečka s profilovým obrázkem uživatele.

sms-fb

SMS zprávy jsou fialové

Jedno je jisté. Nová funkce je jen dalším důmyslným tahem Facebooku, který mu zaručí, že jeho aplikaci neopustíme. Aktualizace, která podporuje SMS zprávy, je k dispozici pouze pro Android, po celém světě se začala šířit včera.

Komentáře

Nahoru