Měsíc pracovali nazí, teď je z nich nejlepší tým!

Měsíc pracovali nazí, teď je z nich nejlepší tým!

Jak zlepšit vztahy a zvýšit kreativitu na pracovišti? Pracujte nazí. Ano, je to tak. Tým z The Bold Italic to po dobu jednoho měsíce vyzkoušel a tento systém si nemohou vynachválit. Všichni si totiž více důvěřují, neexistují žádné bariéry. Prostě dream-team!

Ze začátku neuvěřitelná novinka, časem se z toho však vyklubal zabiják kreativity a soukromí. Ano, hovořím o tom proklínaném a zároveň opěvovaném způsobu open-office. V praxi se jedná o kanceláře bez stěn, takže si každý vidí do monitoru a lze lehce sledovat, jak někteří pracují. Tento z počátku oblíbený způsob nemohl vzniknout nikde jinde než v proslulé kalifornské Sillicon Valley. Neuvěřitelné množství lidí si však na tyto kanceláře stěžuje a práci si raději nechávají na doma. Upřímně, asi nikomu by nebylo příjemné, kdyby mu šéf celou pracovní dobu kontroloval monitor. Ale nehledejme nevýhody v tomto systému, ptejme se jinak – co když chybějící stěny (oddělující lidi od zbytku týmu) nejsou tím pravým důvodem, který kazí pohodu v kolektivu?

To se rozhodli zjistit v The Bold Italic, kde všichni po dobu jednoho měsíce (března) pracovali nazí.

_E0T8960

První reakce? Nesouhlas!

První reakce zaměstnanců, když se to dozvěděli, je zajisté lehce odhadnutelná – nesouhlas. Následovaly poznámky o vzhledu a fyzické zdatnosti (tzn., jak kdo dlouho nebyl v posilovně apod.). Dopadlo to tak, že 2. března se celý tým sešel nahý. Nejdříve jim to přišlo nepřirozené, ale jak tvrdí – po hodině se z něčeho trapného stalo něco úžasného. Po několika dnech to bylo pro všechny členy týmu naprosto normální a dá se i říci, že mezi sebou neměli žádné bariéry. Výhodou toho bylo, že se začaly i silně projevovat výhody, které open-office slibuje.

_E0T9365

Atmosféra v kanceláři se neuvěřitelně změnila, vztahy se utužovaly. Najednou lidé neutíkali z práce domů, všechno je více bavilo a kreativita razantně vzrostla. Co víc si přát?

_E0T9820_2

Tým z The Bold Italic tak vřele doporučuje nahotu pro každou kancelář. Pokud u vás ve firmě tedy chybí kreativita a lidem open-office nevyhovuje, vyzkoušejte to!

_E0T9073 _E0T0386 _E0T9098_2 _E0T9246_3 _E0T9281_(1)
Zdroj: The Bold Italic

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru