Mercedes přidá QR kódy do aut: Budou zachraňovat životy

Mercedes přidá QR kódy do aut: Budou zachraňovat životy

Černobílé čtvercové kódy jsou dnes už úplně na všem. Najdete je v časopisech, na billboardech, toaletním papíru. Někdy člověk pochybuje, zda je nezbytné zrovna na tuhle věc QR kód umístit. O čem ale pochyb není, je užitečnost QR kódu v nových vozech Mercedes-Benz.

Kód na automobilu Mercedes má důležitý úkol: při načtení zobrazí plány vozidla, čímž může v případě nehody pomoci záchranářům. Ti díky podrobnému schématu budou vědět, jak se co nejrychleji dostat ke zraněným lidem, zaklíněným uvnitř a poskytnout jim okamžitou pomoc.

Díky schématům budou moci policisté, záchranáři i hasiči pracovat rychle a efektivně, protože budou vědět, kde řezat a kde ne – v jaké části vozu je třeba uložena baterie nebo nádrž s palivem. Mateřská společnost Mercedesu, Daimler, chce umístit na každý automobil dva QR kódy – jeden na dvířka palivové nádrže a druhý na střešní oporu na opačné straně auta.

QR kódy pro všechny? Mercedes říká ANO

QR kódy bude možné přečíst jakýmkoliv smartphonem či tabletem vybaveným fotoaparátem. Daimler se rozhodl pro tato dvě specifická místa pro vylepení QR kódů z toho důvodu, že se jen výjimečně stává, že by obě tato místa byla při nehodě poškozena zároveň a také jsou zvenčí snadno přístupná.

QR kódy budou nyní součástí vybavení každého nového vozu, který sjede z výrobní linky Mercedesu. Majitelé starších automobilů si jej ale mohou nechat připevnit také. Firma se navíc vzdala práva na patent unikátního nápadu, takže jej mohou využít i ostatní výrobci automobilů.

Jedná se jistě o skvělý nápad, který v budoucnu může zachránit řadu životů. Ať už máte na QR kódy názor jakýkoliv, musíte uznat, že zde našly skutečné uplatnění – na rozdíl od zprostředkovávání laciného marketingu.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/29/mercedes-qr-codes/

Zdroj obrázku: https://3.bp.blogspot.com/-DhTR-4yZeRs/URzchkkxFiI/AAAAAAAAGRU/TcbSNBGi0pI/s1600/Mercedes-Benz_Logo.jpg

Komentáře

Nahoru