Mercedes odhalí konkurenci Tesly

Mercedes-Benz se chystá na říjnovém autosalonu v Paříži odhalit soupeře Tesly. Rozhodně se máme na co těšit, protože jejich elektromobil vypadá daleko lépe než auta Tesly. Nebo co myslíte?

Mercedes totiž nechystá jen tak obyčejný elektromobil. Ten jejich bude IAA – Inteligentní aerodynamický automobil. Bude se vlastně jednat o dva vozy v jednom: čtyřdveřové kupé s neodolatelným designem a aerodynamického mistra s nízkým odporem vzduchu. Při dosažení rychlosti 80 km/h se kupé automaticky přepne na aerodynamické vozidlo.

mercedes-benz

mercedes-benz3

Aerodynamický šampion

Při přepnutí do aerodynamického módu se auto prodlouží, všechno se tak trochu vysune/zasune a tím se zlepší proudění vzduchu. Podívejte se na video. Je to fascinující.

Další výbava

Co se týče interiéru, Mercedes navazuje na oblíbenou řadu S-Class a S-Class Coupé, avšak přibývají nové dotykové prvky. Celé to vypadá prostě futuristicky.

mercedes-benz2

Elektromotory budou namontované na obou nápravách, takže se dočkáme pohonu na všechna kola. Na jedno nabití by mělo auto ujet asi 500 km.

mercedes-benz3

A kolik by asi tak mohlo stát? No… Mercedes sám přiznává, že je k nezaplacení.

mb

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru