Mercedes-Benz představil jako první na světě plně elektrický kamion

Představte si budoucnost, kdy velká nákladní vozidla a kamiony poháněné elektřinou budou tiše klouzat po silnicích. Automobilka Tesla Motors má takovou vizi už řadu let. Nicméně, společnost Mercedes-Benz překvapila a představila světově první elektricky poháněný kamion s názvem Urban eTruck. Je tichý, výkonný a má celkovou přípustnou hmotnost kolem 29 tun.

Urban eTruck ujede na jedno nabití pouze 200 kilometrů, tudíž zatím se nehodí pro dlouhé trasy. Elektrický kamion by měl sloužit především k městské dopravě. Flotila elektrických kamionů bez emisí by mohla výrazně snížit znečištění ovzduší v mnoha městech.

Mercedes-Benz-Urban-eTruck-Front-889x592

Zdroj: Inhabitat

Výrobce doufá, že by mohly tyto kamiony přijít do sériové výroby počátkem příštího desetiletí, přičemž do té doby se budou snažit vylepšit akumulátor pro zvýšení efektivity.

„Elektrické pohony, které jsem viděl, jsou u nákladních vozidel omezené. V současné době se výkon a nabíjecí čas rozvíjí tak rychle, že nyní je v této oblasti obrácený trend distribuce. Uzrál čas pro elektrická vozidla,“ dodal Dr. Wolfgang Bernhard.

Mercedez-Benz-Urban-eTruck-2-889x593

Zdroj: Inhabitat

Lehké nákladní vozy, které jsou poháněné elektřinou, sníží emise CO2 o 37 procent ve srovnání s dieselovými motory.

Mercedez-Benz-Urban-eTruck-889x592

Zdroj: Inhabitat

Elon Musk na svém blogu nedávno odhalil, že jeho firma pracuje také na elektrickém nákladním automobilu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2017. A nyní firmy budou závodit v tom, kdo začne elektrické kamiony vyrábět sériově jako první.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru