Dnes vyšlo 15 článků

Mercedes-Benz inspirován Avatrem Jamese Camerona, uvádí na trh koncept Vision AVTR

Mercedes-Benz inspirován Avatrem Jamese Camerona, uvádí na trh koncept Vision AVTR

Společnost prémiových automobilů na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas uvedla svůj udržitelný vůz Mercedes-Benz Vision AVTR. Automobilový veletrh také navštívil americký režisér James Cameron. Nadšený filmař představil světu zcela nový koncept vozu inspirovaný Pandorou a sci-fi filmem „Avatar“ z roku 2009.

Elektromobily mají vládnout automobilovému průmyslu po celém světě. Elektrická vozidla však nebudou ohrožovat kvalitu, luxus a funkce poskytované neelektrickými automobily. Téměř každá automobilka pomalu směřuje k výrobě elektromobilů. A Mercedes je jedním z nich. Nyní se připravuje na představení elektromobilu budoucnosti známého jako Mercedes-Benz VISION AVTR.

Mercedes Vision AVTR je průkopnický koncepční vůz inspirovaný filmem AVATAR.VISION AVTR má být implementací dynamického luxusního sedanu, který je dodáván se čtyřmi vysoce výkonnými elektromotory. Očekává se, že toto vozidlo vytvoří nový standard výkonu EQ s kombinovaným výkonem motoru přes 350 kW. Síla generovaná čtyřmi plně individuálně ovladatelnými motory je umocněna inteligentním a plně variabilním rozdělováním točivého momentu. Dynamice jízdy pomáhá inteligentní distribuce vysoce účinným způsobem.

Kromě toho spolehlivost a dokonalost jízdní dynamiky pohání inovativní pohon všech kol s vektorováním točivého momentu. Nejen výkon, ale také VISION AVTR je koncipován pro optimální bezpečnost. Každé kolo koncepčního vozidla lze řídit samostatně za různých jízdních podmínek.

Jednou ze zajímavých vlastností VISION AVTR je jeho schopnost pohybu do strany přibližně o 30 stupňů. To je možné díky schopnosti AVTR pohánět přední a zadní nápravu současně nebo opačně. Tato funkce je ve srovnání s konvenčními vozidly jedinečná. Očekává se, že tento koncept vozidla bude mít pohyb nazvaný „pohyb krabů“.

Zdroj, foto: gadgetsgaadi.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru