Dnes vyšlo 15 článků

Mercedes-AMG GT R je nejlepší silniční sportovní auto

Automobilová společnost Mercedes-Benz oficiálně představila dlouho očekávaný model Mercedes-AMG GT R, který se pyšní ojedinělou sportovní technologií.

Představení nekompromisního sportovního vozidla bylo velkolepé, přičemž exkluzivní model GT R snesl z nebe vrtulník. A poté se objevil jednička v F1 Lewis Hamilton, který představil žihadlo v plné parádě. Mercedes-AMG GT R spadá do kategorie street legal, přičemž výrobce označil model za nejlepší silniční sportovní vozidlo ve svém portfoliu.

2018-mercedes-amg-gt-r-01

Mercedes-AMG GT R, Zdroj: HighSnobiety

Symbolem závodního provedení je mohutná maska s vertikálně orientovanými lištami. Značně masivnější bodykit se vyznačuje agresivnějším předním nárazníkem, mohutnějšími blatníky a prahy. Chloubami zadního nárazníku jsou rozměrný difuzor a výfuky uprostřed. A třešničkou je fixní křídlo nahrazující výsuvný spoiler. Mercedes-AMG GT R je charakteristický zeleným lakem Green Hell Magno.

2018-mercedes-amg-gt-r-07

Mercedes-AMG GT R, Zdroj: HighSnobiety

V interiéru se vyjímají sportovní sedadla s karbonovými prvky a kontrastními žlutými detaily. Ale největší poklad se skrývá pod kapotou. Dominantou je čtyřlitrový osmiválec. Pod kapotou se ukrývá 585 koní. V neposlední řadě je pro novinku typická sedmistupňová dvojspojková převodovka. A kombinací všech prvků slibuje akceleraci na stovku za pouhé 3,6 sekundy a maximální rychlost 318 kilometrů za hodinu.

2018-mercedes-amg-gt-r-09

Mercedes-AMG GT R, Zdroj: HighSnobiety

Nová aerodynamika, inteligentní lehká konstrukce a upravené odpružení dává nadpozemský zážitek z jízdy.

mercedes-benz amg gt r

Zdroj: YouTube

Zdroj: Mercedes-Benz Media, HighSnobiety

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru