Dnes vyšlo 15 článků

Menu podle nálady v Burger King: Pissed Meal, YAAAS Meal nebo Salty Meal?

Menu podle nálady v Burger King: Pissed Meal, YAAAS Meal nebo Salty Meal?

Happy meal všichni dobře známe. Buď jste to v McDonalds kupovali svým dětem nebo sami sobě. Určitě jste si Happy meal nebo-li šťastné/veselé jídlo kupovali i v případě, že jste zrovna neměli veselou náladu. A právě s tím se rozhodl něco udělat konkurenční Burger King. Ve své nabídce nebude mít jen boxy s šťastným jídlem – najdete tam všechny druhy nálady pod psa.

Marketingová kampaň Burger Kingu se nyní ubírá směrem boje proti konkurenci. Na rozdíl od McDonalds, kde je v nabídce pouze štastný box, v Burger Kingu si vybere zkrátka podle nálady. Náladové boxy se budou prodávat ve vybraných amerických fastfoodech. Třeba se stanou natolik oblíbenými, že se rozrostou do celého světa. Burger King chce podpořit lidi v tom, že je normální mít špatnou náladu a někdy to tak zkrátka bývá. Volit můžete z variant Pissed Meal, Blue Meal, Salty Meal, YAAAS Meal and DGAF (don’t give a fuck) Meal.

unhappy-meal

Kampaň je zaměřena primárně na mladší generaci. Chtějí, aby se cítili tak, jak to zrovna cítí a nepotlačovali v sobě emoce, aby navenek působili šťastně. Burger King je na jejich straně. Tato kampaň souvisí s extrémním tlakem, který je médii a sociálními sítěmi vytvářen na mladou generaci a žádá po nich, aby byli v každé situaci dokonalí a šťastní.

Celou kampaň doprovází video s pojmenováním #FeelYourWay. Ve videu jsou znázorněny běžné situace, s kterými se mladá generace potýká. Současně začal Burger King spolupracovat s neziskovou organizací Mental Health America, která řeší potřeby lidí s duševním onemocněním.

Zdroj, foto: burgerking.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru