Měkké “i” proslavilo produkty Applu. Jak to vůbec začalo?

S otravným zvukem budíku vás každé ráno donutí vstát váš vesmírně šedý iPhone, podíváte se na poslední notifikace. Popř. si na přilepšenou pustíte nějakou hitovku z iTunes. Po chvíli přemýšlení, zda to má vůbec smysl, vstanete z postele. Vaše kroky místo do kuchyně směřují k pracovnímu stolu, kde jako první zapínáte svůj oblíbený iMac. Ten vás jako každý den mile přivítá a ukáže vám, co je ve světě IT nového. Přejdete do kuchyně, kde na stole leží nová generace iPadu, s ranní kávou si také přečtete denní tisk z pohodlí vašeho Apple zařízení.

A takto začíná běžný den člověka, který nepohrdne kvalitou Applu. Avšak, přemýšleli jste nad tím, co spojuje zmíněné produkty? iPad, iPhone, iPod, iTunes, iMessage, iMac,… Ano, ono pověstné měkké “i”, ale proč je skoro všude?

stevejobs1

Intelligent nebo innovation?

Na tuto otázku existuje vícero odpovědí. Někteří tvrdí, že zvučné písmenko před názvy oblíbených produktů je jakousi zkratkou pro slovo “intelligent”. Někdo zase zastává názoru, že to znamená “innovation”. Obě teorie vypadají lákavě a celkem by i do konceptu společnosti zapadly, ale realita je někde trošičku jinde.

30028-square

Dočasný CEO

Kde je tedy pravda? Pokud jste viděli film jOBS, určitě víte, že když Steve společnost po delší době přebíral, byla na pokraji zhroucení. Vedení vědělo, že Steve je jediná záchrana a tak se Steve vrátil do Applu jako dočasný generální ředitel. Nebyl tedy klasický CEO, ale spíše iCEO (tedy dočasný – interim Chief Executive Officer). A právě proto většina skvělých zařízení Applu nese před názvem písmenko “i”.

iceo

Dočasný CEO = iCEO

Apple už nechce “i”

Jakýsi duch Steva ze společnosti pomalu a jistě mizí. iPhony se razantně zvětšily a to by nikdy Steve nedovolil, Apple spolupracuje s IBM apod. Apple je proto v nové fázi. Zatímco všichni (vč. nás) jsme před rokem čekali iWatch, přišly Apple Watch. No, uvidíme, co nás čeká v následujících letech.

Zdroj: StartItUp, Foto: bimzzconsultbfg

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru