Dnes vyšlo 15 článků

Megaúspěch, propadák nebo vtip? Média tvrdě odsuzují Google Glass

Megaúspěch, propadák nebo vtip? Média tvrdě odsuzují Google Glass

Co stojí za náhlou změnou postoje ke Google Glass?

Jakmile se objevily první zmínky o Google Glass, všem bylo jasné, že se jedná o největší současnou senzaci. Média se předháněla ve zveřejňování nejlepších informací o této žhavé novince. Nálada se ovšem zničehonic prudce obrátila a na Google Glass se snáší vlna kritiky. Co se stalo?

Mnohá zahraniční média se do Google Glass tvrdě pustila. Tvrdí, že novinka bude dělat z lidí zombie, že se chystá epický propadák nebo že jde o pouhý vtip. Není jasné, co za změnou nálady médií stojí, jisté je jen to, že Google Glass zničehonic schytávají drsnou kritiku snad ze všech stran. Tady je malá ochutnávka:

Neurolog David Strayer se nechal slyšet, že lidský mozek není schopen se efektivně koncentrovat na dvě věci najednou. Google Glass tedy představují významné riziko snad při všech běžných činnostech – sportu, řízení či běžné chůzi. Člověk během chůze nebude moci vnímat své okolí a bude působit jako zombie.

Marcelo Cicconet z Washington Square News je přesvědčen, že brýle již z principu zkrátka nemůžou fungovat. Jejich podstata a hlavní využití má spočívat ve sdílení aktuálních zážitků prostřednictvím vestavěné kamery. Jak Cicconet zdůrazňuje, to možná platí u parašutisty nebo cirkusáka. U běžného uživatele jsou jeho aktuální zážitky ovšem do té míry nezajímavé, že nebude potřeba je sdílet a tedy si ani brýle kupovat.

Předseda představenstva Googlu Erich Schmidt se vyjádřil k hlasovému ovládání brýlí v tom smyslu, že se jedná o nejpodivnější věc,  jakou se setkal a zároveň naznačil, že bude nutné stanovit etická pravidla, kdy je vhodné Google Glass používat a kdy to vhodné není. Toho se chytla Stephanie Mlot z PC MAGu nebo třeba Tom Foremski ze serveru ZD NET. Foremski říká, že Google Glass bude velký propadák, protože není eticky únosné natáčet lidi kolem sebe bez jejich výslovného souhlasu.

A nakonec asi nejšílenější teorie ze všech. Jejím autorem je John C. Dvorak z PC MAGu, který je přesvědčen, že celý rozruch kolem Google Glass je jeden velký hoax – a že si Google vlastně z celého světa udělal dobrý den.

Podobných názorů se po celém světě ovšem objevuje daleko víc. Je zvláštní, k jak prudké změně postojů vůči Google Glass během tak krátké doby došlo – ještě nedávno všichni sledovali vývoj novinky s neskrývaným nadšením.

Zdroj: https://diit.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru