Dnes vyšlo 1 článků

Megaupload poběží na doméně Mega.co.nz

Zakladatel serveru Megaupload Kim Dotcom nedávno prozradil, na jaké doméně chce v příštím roce rozjet svůj nový Megaupload poté, co mu americká FBI odstřihla jeho dítě – službu Megaupload. Osudovou chybou šéfa Megauploadu bylo to, že si pronajal servery mimo jiné také na americkém území – proto se na jeho službu okamžitě vrhli američtí vyšetřovatelé jako vosy na med.

Nyní však plánuje vzkříšení svého podnikání a rozhodl se, že svůj projekt opět uvede do provozu. Původně chtěl využít doménu Me.ga (koncovka národních domén v Gabonu). Jeho snahu mu však překazil hned v zárodku gabonský ministr komunikací, který nechal doménu zablokovat. Proto Kim nelenil a přišel nedlouho poté s dalším náhradním řešením – nová služba poběží na novozélandské doméně Mega.co.nz. Tuto informaci uvedl také na svém Twitteru. Stále se však může opakovat stejná situace jako v Gabonu. Tím však jeho peripetie ještě nekončí. Kim musí sehnat také dostatek investorů a finančních prostředků pro rozjezd. Pro spuštění dalšího nového Megauploadu bude potřebovat minimálně 60 serverů, ty ale musí být umístěné mimo území Spojených států. Na webu, který má odstartovat 19. ledna příštího roku, už je několik základních informací o tom, jak má služba fungovat, a také informace pro případné partnery a investory.

Zdroj: Lupa.cz

Ministr komunikací afrického Gabonu

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru