Mega.co.nz hlásí: Zatím nás pálí 7 bezpečnostních chyb

U nového webového úložiště souborů Mega.co.nz bylo doposud nalezeno celkem sedm bezpečnostních chyb. Provozovatelé služby o tom informovali na svém blogu. Již dříve vypsali odměny pro hledače chyb a hackery, kteří by jim pomohli odhalit bezpečnostní rizika. Maximální odměna byla tehdy stanovena na 10 000 eur.Díky tomu se podařilo odhalit celkem 3 bezpečnostní chyby.

Kolik provozovatel Mega za nalezené chyby již dosud vyplatil, to ve svém oznámení neuvádí, podle informací zveřejněných v neděli Dotcomem za každou nalezenou chybu ve třídě tři vyplácí kolem tisícovky eur.

Zároveň provozovatelé zavedli šestistupňovou škálu zohledňující závažnost daných chyb. Nejzávažnější třída šest zahrnuje potenciálně nejnebezpečnější chyby v použitém schématu šifrování, třída pět zahrnuje chyby umožňující útočníkům spustit na serverech Mega zvolený kód nebo získat významejší přístup. Zatím však takovéto bezpečnostní chyby nalezeny nebyly.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru