Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Meet and Code 2021 udělil rekordní počet grantů

Meet and Code 2021 udělil rekordní počet grantů

Již pátý ročník vzdělávacího programu Meet and Code podpořil v průběhu září a října mladé lidi z 35 evropských zemí v rozvoji jejich digitálních dovedností. V České republice letos proběhlo rekordních 56 akcí, které mohly vzdělávací a neziskové organizace zrealizovat díky finančnímu grantu ve výši 10 000 Kč od společnosti SAP a také díky odborné pomoci ze strany organizátora, Sdružení VIA, které program v České republice zastřešuje.  Těchto akcí se zúčastnilo dohromady téměř 1 200 dětí.

Zájem neziskových organizací o grantovou podporu jejich vzdělávacích akcí byl letos rekordní.  Do letošního ročníku dorazilo 73 přihlášek na jednotlivé akce, z nichž jsme vybrali a podpořili 56. Jde o nejvyšší počet projektů, kterým byl dosud v rámci Meet and Code v České republice grant udělen. Kromě finanční podpory se účastníme také pravidelných zasedání výběrové poroty a je zde vidět zřetelný posun v růstu digitálních kompetencí na straně organizátorů, kteří musí poslední dva roky všechny akce pořádat online. Z toho máme velkou radost, protože akcí Meet and Code se vzdělávají jak děti, tak jejich rodiče a zástupci pořádajících neziskových organizací,“ říká Lucie Kalinová ze CSR týmu společnosti SAP. Během prvních čtyř ročníků iniciativa Meet and Code v Evropě podpořila organizaci 3 144 vzdělávacích akcí, kterých se zúčastnilo 177 725 žáků a studentů.

Digitální kompetence budou v nadcházejících letech a desetiletích nepostradatelné. Díky programu Meet and Code si děti mohou často poprvé osahat roboty nebo si vyzkoušet napsat vlastní kód. Dostáváme od nich nadšené reakce a někteří z nich dokonce říkají, že by v budoucnu chtěli v oblasti technologií pracovat,“ říká Radka Bystřická, ředitelka Sdružení VIA, partnerské organizace mezinárodní sítě TechSoup Europe, která program realizuje.

Součástí vzdělávací iniciativy je také ocenění Meet and Code Awards, které vyzdvihuje ty nejúspěšnější projekty v pěti kategoriích: Girls do IT! (Holky v IT!), Community (Komunita), Diversity (Rovné příležitosti), Code for the Planet (Kóduj pro planetu) a Code for Europe (Kóduj pro Evropu). Vloni se mezi 15 finalistů ocenění Meet and Code Awards 2020 probojovala i česká nezisková organizace Mateřské centrum Kuřimata. Její projekt se prosadil v konkurenci 1 324 akcí ze všech 35 evropských zemí. Mezi nominované se dostala s akcí Holčičí robohraní. Noví finalisté Meet and Code Award budou známi na jaře roku 2022.

Organizátoři navíc letos spolu s Learn2Code, Hardwariem a Centrem technického vzdělávání Půda při Městské knihovny v Poličce a internetovým obchodem Alza.cz připravili tři webináře, které zapojeným organizacím přinesly důležité informace o tom, jak perfektně zvládnout online programovací akce, jak uspořádat vlastní technologickou akci v knihovně a naučit děti programovat, či jak získat na své akce grant a zvýhodněné vybavení.

Letošní ročník Meet and Code je také nový v tom, že hledá tři ambasadory ve věkových kategoriích 8-13 let, 14-18 let a 19-24 let. Ti budou hostujícími řečníky na některé z dalších prestižních akcí Meet and Code.

Iniciátorem celoevropského projektu Meet and Code je německá nezisková organizace Haus des Stiftens a TechSoup Europe za finanční a odborné podpory společnosti SAP. V ČR akci již pátým rokem organizuje Sdružení VIA. V letošním roce se partnerem stal internetový obchod Alza.cz, díky čemuž mohly organizace zapůjčit či výhodněji pořídit vybavení pro své vzdělávací akce.

O společnosti SAP
Strategií společnosti SAP je pomoci firmám stát se inteligentním podnikem. Jako lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 87 % veškerého celosvětového obchodu je generováno zákazníky SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají zákazníkům z komerční i veřejné sféry a napříč 25 různými odvětvími v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.comSAP News Center a sledujte SAP na Twitteru @sapnews či na Instagramu @LifeAtSap.

Sdružení VIA
Sdružení VIA se zabývá technologiemi pro dobrou věc. Stojí za programem TechSoup pro Českou republiku, které poskytuje neziskovým organizacím zvýhodněně software, počítače nebo online služby od partnerů jako je například Microsoft. Kromě toho realizuje nejrůznější vzdělávací akce pro neziskové organizace. Dále se podílí na provozu online fundraisingové platformy Darujme.az a portálu pro expertní dobrovolnictví Um Sem Um Tam.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru