Tisková zpráva: MediaTek uvádí technologii Super-Slow Motion pro chytré telefony

Pomocí technologie Super-Slow Motion se firmě MediaTek podařilo dostat videa se vzorkovací frekvencí 480 fps v plném HD rozlišení na chytré telefony

– První mobilní telefon na světě, který využívá technologii Super-Slow Motion pro vytváření 480fps videí s rozlišením 1080p v plném HD rozlišení a s možností přehrávání rychlostí 1/16

Firma MediaTek dnes představila technologii Super-Slow Motion, která je první kamerovou technologií na světě pro chytré telefony, umožňující vytváření videí v plném HD rozlišení o velikosti 1080p s rychlostí 480 snímků za sekundu (fps) s možností přehrávání s rychlostí 1/16. Tato špičková technologie je k dispozici v zařízeních se systémy MT6595 a MT6795 a nabízí uživatelům mobilních telefonů z celého světa skvělé multimediální zážitky.

Technologie Super-Slow Motion (technologie umožňující vložení velmi pomalé sekvence do videa) je dalším důkazem neustále snahy firmy MediaTek o vývoj prvotřídních technologií pro trh s chytrými telefony a nabízí uživatelům z celého světa skutečně neomezené možnosti.

Technologie Super-Slow Motion Technology řídí několik subsystémů, které vzájemně spolupracují, včetně snímače Sony IMX220, 20.7MP, který se používá pro nahrávání videí. Nahraná videa s vysokou frekvencí snímkování (fps) se poté dostávají do pokročilého systému firmy MediaTek pro zpracování obrázků, který zajišťuje, že všechny jednotlivé snímky jsou zpracovány a uloženy v dokonalé kvalitě a výsledné video pak vyniká skvělým jasem a detaily.

Uživatelé mohou svá nahraná videa dodatečně upravovat podle potřeby a převzít tak plnou kontrolu nad umístěním a dobou trvání segmentu Super-Slow Motion v rámci časové osy videa. Po vygenerování videa se segmentem Super-Slow Motion jej uživatelé mohou snadno sdílet s přáteli a rodinnými příslušníky.

„Pokrok v technologiích, jako je například kamerová funkce Super-Slow Motion, podporující nahrávání videí s frekvencí snímkování 480fps v plné HD kvalitě, umožňuje MediaTeku posouvat stávající hranice a nabízet uživatelům mobilních telefonů pokročilé funkce za rozumné ceny,“ řekl Jeffrey Ju, generální ředitel divize chytrých telefonů firmy MediaTek.

O společnosti MediaTek Inc.

MediaTek je průkopníkem na poli špičkových polovodičových technologií a jedničkou v oblasti čipových systémů pro bezdrátové komunikační technologie, HDTV, DVD a Blu-ray. Firma vytvořila první chytrý telefon na světě s osmi jádry, s technologiemi LTE a technologií CorePilot™, které umožnily využít kapacitu vícejádrových procesorů pro mobilní telefony skutečně naplno. Pod značkou MediaTek Labs™ firma buduje celosvětový ekosystém zaměřený na podporu vytváření nových přístrojů, aplikací a služeb, které využívají technologie MediaTek. Díky tomu, že se firma snaží zpřístupnit tyto přední technologie nejen vybraným osobám, ale všem lidem bez rozdílu, se tak každý může stát hvězdou dne. MediaTek [TSE:2454] sídlí na Tchaj-wanu a má pobočky po celém světě. Další informace získáte na webových stránkách www.mediatek.com.

Tisková kancelář firmy MediaTek:

PR@mediatek.com

Joey Lee, centrála firmy MediaTek Inc.

+886-3-567-0766 # 31602

No. 1, Dusing 1st Rd., Hsinchu Science Park, Hsinchu City 30078, Taiwan

Kristin Taylor, MediaTek USA Inc.

+1-408-768-2941

2860 Junction Ave, San Jose, CA 95134, USA

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru