Tisková zpráva: MediaTek představuje 64-bitový chytrý mobilní telefon SoC s osmijádrovým procesorem True Octa-core(TM) LTE, který jako první na světě podporuje displeje s rozlišením 2K

Nová řada nejvýkonnějších procesorů se špičkovými multimediálními vlastnostmi určená pro zařízení s operačním systémem Android™.

Firma MediaTek dnes představila 64-bitový osmijádrový procesor MT6795 s technologií True Octa-core™ LTE. Jedná se o čipovou sadu (SoC) pro chytré telefony, která jako první na světě podporuje displeje s rozlišením o velikosti 2K. Tato čipová sada pro chytré telefony je určena pro špičkové chytré telefony, kterým umožňuje přechod do éry 64-bitového systému Android™.

Čipová sada MT6795 je v současné době první 64-bitovou čipovou sadou LTE s osmijádrovým procesorem a technologií a s taktovací frekvencí až 2,2 GHz. Tato čipová sada využívá technologii CorePilot™ firmy MediaTek a nabízí špičkový výkon a odvádění teploty. Je založena na duálním kanálu LPDDR3 a má taktovací frekvenci 933 MHz pro maximální využití pamětí v chytrých telefonech.

Tato čipová sada s vysokým výkonem rovněž dokáže uspokojit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků na multimédia a je vybavena multimediálními subsystémy, které podporují většinu technologií. Díky tomu se tak na chytré telefony dostává dosud nevídaná kvalita multimédií, včetně podpory pro displeje s frekvencí 120Hz a také možnost natáčet videa v plném HD rozlišení s podporou technologie Super-Slow Motion se snímkovací frekvencí 480 fps.

Nová čipová sada MT6795 firmy MediaTek tak urychluje globální přechod mobilních technologií na systém LTE a vytváří příležitosti pro výrobce zařízení k získání konkurenční výhody při použití 64-bitového operačního systému Android. Čipová sada MT6795, tak spolu s podporou sítě 4G LTE doplňuje produktovou řadu firmy MediaTek v oblasti produktů využívajících 64-bitovou technologii: MT6795 pro náročné uživatele, MT6752 pro běžné uživatele a MT6732 pro začátečníky. Díky vysoké kvalitě těchto čipových sad je nyní možné využívat vysokorychlostní 4G LTE technologii a větší výkon, díky systémům CorePilot a 64-bitové technologii procesorů.

Hlavní rysy čipové sady MT6795:

•64-bitový osmijádrový procesor True Octa-Core LTE s taktovací frekvencí až 2.2 GHz

•Technologie CorePilot firmy MediaTek, která umožňuje naplno využít výkonu všech osmi jader

•Dvoukanálová paměť LPDDR3 s taktovací frekvencí 933MHz

•Podpora 2K rozlišení (2560×1600)

•120Hz mobilní displej s vylepšenou dobou odezvy (Response Time Enhancement Technology) a technologií ClearMotion™ firmy MediaTek

•Funkce pro nahrávání videí s rozlišením 1080p v plném HD rozlišení s technologií Super-Slow Motion a frekvencí až 480fps

•Integrovaná hardwarová podpora pro systém H.265 Ultra HD (4K2K) pro přehrávání a nahrávání videa, s velmi nízkou spotřebou energie. Podpora přehrávání videa v režimu Ultra HD v rámci systému H.264 & VP9 a také podpora graficky náročných aplikací a her.

•Podpora technologie Rel. 9 kategorie 4 FDD a TDD LTE (150Mbps/50Mbps), včetně modemů pro sítě 2G/3G

•Podpora bezdrátových sítí Wi-Fi 802.11ac/Bluetooth®/FM/GPS/Glonass/Beidou/ANT+

•Podpora vícekanálového bezdrátového nabíjení díky přijímači IC signálu firmy MediaTek

„Firma MediaTek znovu prokázala své vynikající inženýrské schopnosti a nabízí průlomovou technologii, která našim partnerům a koncovým uživatelům nabídne doslova neomezené možnosti a staví laťku pro naše konkurenty opět o něco výše. Navíc lze tuto technologii velmi rychle uvést na trh, “ řekl Jeffrey Ju, generální ředitel divize chytrých mobilních zařízení firmy MediaTek. „Díky kompletní paletě 64-bitových čipových sad na bázi LTE, máme nyní našlápnuto k tomu, abychom v následujících letech vyšlapali cestu k ještě lepším a kvalitnějším službám pro náročné uživatele mobilních zařízení.“

Prodej mobilních zařízení s čipovou sadou MT6795 bude zahájen do konce roku 2014.

O společnosti MediaTek Inc.

Firma MediaTek je průkopníkem na poli špičkových polovodičových technologií a jedničkou v oblasti čipových systémů pro bezdrátové komunikační technologie, HDTV, DVD a Blu-ray. Firma MediaTek vytvořila první chytrý telefon na světě s osmi jádry, s technologiemi LTE a naší technologií CorePilot™ , které umožnily využít kapacitu vícejádrových procesorů pro mobilní telefony skutečně naplno. Pod značkou MediaTek Labs™ firma buduje celosvětový ekosystém zaměřený na podporu vytváření nových přístrojů, aplikací a služeb, které využívají technologie firmy MediaTek. Díky tomu, že se firma MediaTek snaží zpřístupnit tyto špičkové technologie nejen vybraným osobám, ale všem lidem bez rozdílu, se tak každý může stát hvězdou dne. Firma MediaTek [TSE:2454] sídlí v Taiwanu a má pobočky po celém světě. Další informace získáte na webových stránkách www.mediatek.com.

Tisková kancelář:

PR@mediatek.com

Joey Lee, centrála firmy MediaTek Inc.

+886-3-567-0766 # 31602

No. 1, Dusing 1st Rd., Hsinchu Science Park, Hsinchu City 30078, Taiwan

Kristin Taylor, MediaTek USA Inc.

+1-408-768-2941

2860 Junction Ave, San Jose, CA 95134, USA

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru