Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: MediaTek a Japan Display: displej pro telefony s frekvencí 120Hz

Firmy MediaTek a Japan Display představují první displej pro mobilní telefony s frekvencí 120Hz

- Nový nastupující standard pro mobilní zařízení

Firma MediaTek dnes představila nejnovější technologii, která umožňuje využívání displejů s frekvencí 120 Hz i na mobilních zařízení. Tato technologie představuje revoluční změnu v oblasti kvality mobilních zařízení pro náročné uživatele. Tento průlomový krok se podařilo uskutečnit díky spojení špičkové technologie výroby displejů od firmy Japan Display s výkonem čipové sady (SoC) firmy MediaTek. Díky tomu tak uživatelé mobilních telefonů získají větší možnosti pro práci s multimédii než kdy předtím.

Díky obnovovací frekvenci 120 Hz se firmám MediaTek a Japan Display podařilo překonat dosavadní maximální hodnotu obnovovací frekvence pro displeje mobilních zařízení, která činí 60 Hz a která je velmi limitujícím faktorem. Nová, vyšší obnovovací frekvence pak oproti běžným displejům přináší křišťálově čistý obraz a rolování bez zasekávání. Čipové sady MT6595 a MT6795 si dokážou poradit se vzorkovací frekvencí až 120 rámců za sekundu. Uživatelé tak mohou na 120 Hz displejích kromě čistšího obrazu a plynulosti pohybu, využívat také vylepšené nahrávání a přehrávání videa a spouštět graficky náročné hry a aplikace, což jim umožňuje využívat svůj chytrý telefon skutečně naplno.

Klíčem k tomuto průlomu je technologie firmy MediaTek, která zkracuje dobu odpovědi (Response Time Enhancement Technology). Doba odezvy displeje je podstatně kratší a při rolování nebo přepínání snímků dochází k až o 50% menšímu rozmazávání obrazu než u stávajících displejů s frekvencí 60 Hz. Všechno na obrazovce je tak dokonale čisté, jasné a pohyb jednotlivých snímků je hladký. Kromě technologie na zkrácení doby odezvy displeje je další skvělou technologií, kterou nové čipové sady nabízí, technologie ClearMotion™. Díky té lze naplno využít 120 Hz displej a provést konverzi obsahu ze standardního 24 a 30 fps videoformátu na 120fps. To uživatelům z celého světa dává do ruky skutečně nejjasnější obraz. Tyto moderní technologie jsou důkazem snahy firmy MediaTek vytvářet vysoce kvalitní řešení, která podporují neomezenou kreativitu a inovaci.

Jeffrey Ju, generální ředitel divize chytrých telefonů ve firmě MediaTek, řekl: „MediaTek je hrdá na to, že se opět mohla stát průkopníkem další inovativní technologie v mobilním světě. Displej s frekvencí 120Hz vyniká nejen dokonalým obrazem a jednoduchostí používání, ale současně uživatelům umožňuje sledovat všechny detaily na obrazovce a přepínat mezi jednotlivými obrazovkami s maximální možnou plynulostí. Jsme rádi, že jsme ve spolupráci s Japan Display mohli revolučním způsobem změnit kvalitu technologií používaných našimi zákazníky.“

###

O společnosti MediaTek Inc.

MediaTek je průkopníkem na poli špičkových polovodičových technologií a jedničkou v oblasti čipových systémů pro bezdrátové komunikační technologie, HDTV, DVD a Blu-ray. Firma MediaTek vytvořila první chytrý telefon na světě s osmi jádry, s technologiemi LTE a technologií CorePilot™, které umožnily využít kapacitu vícejádrových procesorů pro mobilní telefony skutečně naplno. Pod značkou MediaTek Labs™ firma buduje celosvětový ekosystém zaměřený na podporu vytváření nových přístrojů, aplikací a služeb, které využívají technologie MediaTek. Díky tomu, že se firma snaží zpřístupnit tyto pokrokové technologie nejen vybraným osobám, ale všem lidem bez rozdílu, se tak každý může stát hvězdou dne. MediaTek [TSE:2454] sídlí na Tchaj-wanu a má pobočky po celém světě. Další informace získáte na webových stránkách www.mediatek.com.

O společnosti Japan Display Inc./Taiwan Display Inc.

Taiwan Display Inc. je tchaj-wanskou pobočkou firmy Japan Display Inc. (JDI). JDI je profesionálním dodavatelem displejů, který zákazníkům nabízí produkty vysoké kvality a jehož technologie jsou jedničkou mezi výrobci malých a středních displejů TFT-LCD. JDI má výrobní závody v Japonsku, Číně, na Tchaj-wanu, apod. Displejové desky G6 LTPS firmy, které vynikají opravdu super vysokým rozlišením, patří mezi největší LTPS (Low Temperature Poly-Silicon) displeje na světě. Displeje firmy JDI také vynikají velmi širokým úhlem, ze kterého lze obraz dobře sledovat, díky patentované technologii IPS (In-Plane Switching). Kromě toho vynikají displeje JDI také integrovaným dotykovým modulem Pixel Eyes™.

Tisková kancelář firmy MediaTek:

PR@mediatek.com

Joey Lee, centrála firmy MediaTek Inc.

+886-3-567-0766 # 31602

No. 1, Dusing 1st Rd., Hsinchu Science Park, Hsinchu City 30078, Tchaj-wan

Kristin Taylor, MediaTek USA Inc.

+1-408-768-2941

2860 Junction Ave, San Jose, CA 95134, USA

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru