Mediální šílenství: Japonský obchod začal přijímat Bitcoiny

Japonský maloobchodní prodejce spotřební elektroniky Bic Camera začal spolupracovat se společností bitFlyer, která se specializuje na platební procesy s Bitcoiny. Ve dvou prodejnách v Tokiu Bic Camera testuje nový systém point-of-sale (POS), díky němuž budou moct zákazníci nakupovat s Bitcoiny, nikoliv s místní měnou.

Obchod Bic Camera prodává spotřební elektroniku jako fotoaparáty, počítače či myčky na nádobí ve 40 obchodech v Japonsku. Právě ve dvou tokijských pobočkách mohou zákazníci vybrat zboží a zaplatit v Bitcoinech, přičemž maximální výše jednoho nákupu činí 100 tisíc jenů, tedy cca 23 tisíc korun.

Stejně jako u jiných platebních procesů s Bitcoiny, tak i POS systém vyvinutý firmou bitFlyer umožňuje okamžitě převádět digitální měnu na jeny. Nicméně v takovém případě je účtován poplatek 1 % z transakce.

Dále bitFlyer tvrdí, že tento systém je přínosný pro menší obchody, které potřebují každodenní hotovostní likviditu na financování operací. Zavedení systému POS do obchodu Bic Camera přichází chvíli poté, co japonský trh uznal Bitcoin jako legální platidlo.

Společnost bitFlyer poskytuje také systém Bitwire Shop pro e-commerce segment, díky níž mohou zákazníci platit i v internetových obchodech Bitcoiny.

roger

Zdroj: Bitcoin

Zdroj: Bitcoin

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru