Dnes vyšlo 15 článků

McDonald’s: na SŠ v Blansku se bude vyučovat fastfoodová gastronomie

McDonald’s: na SŠ v Blansku se bude vyučovat fastfoodová gastronomie

Fastfoodový řetězec McDonald’s navázal spolupráci se Střední školou technickou a gastronomickou v Blansku. Cílem bude naučit studenty, jak to ve fastfoodech chodí,jak se vaří a organizuje tým. Po absolvování studia budou mít absolventi zajištěnou pracovní pozici v McDonald’s.

Střední škola technická a gastronomická v Blanku otevírá nový obor. Klasický obor kuchař-číšník bude obohacen o odbornou placenou praxi v McDonald’s. Součástí praxe je naučit studenty jak se připravuje fastfoodové jídlo, jak vést tým a dozvědět se, jak to v řetězci chodí. Obrovskou výhodou je, že úspěšní absolventi budou mít v McDonald’s zajištěné pracovní místo. Budou moci vykonávat i střední pozice managementu a vést tým.

„Bohužel čelíme celorepublikovému trendu poklesu zájmu o gastronomické obory v učňovském školství,“ řekl ředitel SŠ TEGA Blansko Pavel Dvořáček.

„Absolventi dostanou kromě výučního listu i certifikát Vedoucího směny, se kterým u nás mohou rovnou vést jednotlivé úseky jako kuchyň nebo servis,“ uvedla Eva Šimáková, supervizorka projektu ze společnosti McDonald’s. „Certifikát jim pomůže i k získání práce v zahraničí. Do Česka přineseme příklady nejlepší praxe z výchovy gastronomických profesionálů,“ dodala.

Na obor se uchazeči mohou přihlásit již teď. Studium začne příští rok. „Větší spolupráce škol a podniků je naším dlouhodobým cílem. Jen touto cestou se vzdělávání přiblíží praxi a stoupne konkurenceschopnost absolventů na trhu práce,“ řekl k novému projektu František Mihulka, místopředseda a tiskový mluvčí Sdružení učňovských zařízení ČR.

 

Zdroj, foto: mcdonalds.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru