McDonald’s Hamburger University: Vysoká škola, která přijímá méně studentů než Harvard

McDonald’s University byla založena v roce 1961. Ačkoliv si spousta lidí myslí, že se studenti na škole učí převracet hamburgery a smažit hranolky, má školka mnohem širší záběr. Škola přijímá mizivé procento z celkového počtu přihlášených, přičemž šance dostat se na tuto univerzitu je ještě menší než dostat se na Harvard.

McDonald’s University nenabízí tříleté bakalářské studium a navazující dvouleté studium. Studium by se dalo charakterizovat spíše jako kurz, na který se přihlašují studenti amerických univerzit. Studenti tak mohou získat poměrně dost kreditů. Kurz této univerzity uznává asi 1 600 amerických univerzit a tím seznam ještě nekončí.

mcdonald univerzita

McDonald’s Hamburger University

Univerzita má po celém světě rozmístěné kampusy, a to konkrétně v Londýně, Mnichově, Tokiu, Šanghaji, Sao Paole a brzy se mají nové kampusy otevírat také v Moskvě.

První restaurační síť s vlastní vzdělávacím centrem

McDonald’s je první restaurační sítí, která se pyšnila vlastním vzdělávacím centrem. Výuka probíhala nejprve ve sklepě jedné z poboček v americkém Illinois pod záštitou Freda Turnera. Tento člověk nejprve pracoval za grilem. Nicméně, vypracoval se na CEO pobočky, které šéfoval dlouhých dvacet let. První ročník úspěšně ukončilo 14 studentů a v současné době se tento počet pohybuje v řádech několika set.

Pokud se domníváte, že zkušenost z této univerzity je zbytečná, jste na omylu. Až 40 % výkonných pozic v síti McDonald’s obsadili absolventi této univerzity.

Co se studenti učí na univerzitě?

Spousta neznalých lidí si myslí, že na univerzitě se studenti učí obsluhovat stroje na mleté maso, čepovat proslulou zmrzlinu McFlurry či smažit hranolky. Lekce se zaměřují na oblast vedení týmu, operační záležitosti a růst obchodu. V neposlední řadě se účastníci dozvědí zajímavé informace o tom, jak zajistit spokojenost zákazníků.

tokio kampus

Kampus v Tokiu

Studenti se ocitají v autentických situacích, ve kterých se každý den ocitají běžní zaměstnanci McDonald’s. samozřejmě, naučíte se efektivně vést výrobu hamburgerů, ale současně budete působit v manažerském prostředí. Studenti se naučí komunikovat se zákazníky.

Výuku má na starosti šestnáct vysokoškolských profesorů v USA, kteří dané látky vysvětlují ve 28 cizích jazycích. Výuka je zaměřená prakticky i teoreticky. Nebude vám cizí filozofie Raye Kroca, který v roce 1961 firmu zakoupil a následně ji transformoval na fastfoodový řetězec, který je dnes známý po celém světě. Všichni absolventi musí znát jeho trojúhelníkový vzorec – vztahy mezi výkonnými zaměstnanci, dodavateli a zaměstnanci.

Jak kampusy vypadají?

Po celém světě je rozmístěno sedm kampusů. Modré nemovitosti, často mrakodrapy, jsou zasazeny do malebné přírody. Na chodbách se nachází fotografie zajímavých absolventů, jejich diplomy a podobně.

kampus mnichov

Kampus v Mnichově

Věděli jste vůbec, že McDonald’s má vlastní univerzitu?

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru