Dnes vyšlo 15 článků

McDonald pod tlakem současných trendů přichází s burgerem pro vegany

Velké popularitě fast foodů už dávno odzvonilo, dnešní trendy naopak oslavují zdravý životní styl a podporují nejrůznější alternativní formy stravování. Kromě vegetariánů se tak čím dál častěji setkáváme například s vegany, na což musí přirozeně reagovat také gastronomické podniky. Svou nabídku jídel ale nepřizpůsobují pouze restaurace, ale překvapivě také řetězce rychlého občerstvení. McDonald proto přišel s novinkou v podobě burgeru pro vegany. Koupit ho zatím můžete ale jen ve Finsku a po omezenou dobu. Ale časem… kdo ví.

Vegan2

Kultura řetězců s rychlým občerstvení má dobu největší slávy v České republice již za sebou. S rozvojem sociálních sítí se z internetu stala galerie fotek štíhlých postav milovníků fitness a jejich receptů na zdravé pokrmy. Tihle influenceři tak inspirují zejména mladou generaci k tomu, aby se starala o své zdraví a přemýšlela o tom, jak se stravuje. To je jeden z možných důvodů, proč se ze společnosti postupně vyprofiloval nespočet různých skupin od běžných vegetariánů, veganů či vitariánů až třeba po fruktariány. Jak tedy znovu nalákat zákazníky do fast foodů, kde jsou obvykle k dostání zejména výrobky z živočišných produktů? McDonald se rozhodl otestovat rozšíření sortimentu o čistě veganskou variantu burgeru, a tak do své nabídky zařadil McVegan.

Složení burgeru McVegan by podle řetězce mělo být bez jakýchkoli živočišných produktů. V housce proto není žádný sýr, pouze rajčata, salát, okurka, veganská omáčka a namísto masa sójová placka. Vedle klasických hranolek a zeleninových pokrmů tak jde o další produkt, na kterém si mohou vegani u McDonalda pochutnat.

Burger je však zatím dostupný pouze ve finském městě Tampere v období od 4. října do 21. listopadu. Na základě zpětné vazby zákazníků bude pak firma řešit otázku, zda sójový pokrm uvede i v jiných městech, popřípadě státech. Zdá se, že McVegan zatím sklízí mezi strávníky úspěch, soudě dle internetových reakcí. Ostatně stačí do instagramového vyhledavače zadat hastag #mcvegan a před uživatelem se objeví stovky příspěvků, které se tématu věnují. Uvítali byste bezmasou variantu i v České republice?

 

Zdroj foto: instagram.com, bonappetit.com, zdroj text: bonappetit.com, independent.co.uk

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru