Maturanti a učni zaregistrujte se na Úřadě práce !

Maturanti a učni zaregistrujte se na Úřadě práce !

Když skončíte střední školu, ať maturitní studijní obor nebo učební obor, máte tzv. „status studenta“ do 31.8, to znamená že stát za vás platí povinné zdravotní pojištění.

Pokud nepokračujete ve studiu nebo nemáte pracovní smlouvu s datem nástupu do zaměstnání nejpozději 1.9. tak musíte udělat jednu z následujících věcí, kvůli povinnému zdravotnímu pojištění, jinak vám bude naskakovat penále, které není zrovna malé a zdravotní  pojišťovny to vymáhají dost přísně.

1) Zaregistrovat se na Úřadě práce jako uchazeč o zaměstnání a zdravotní pojištění za vás bude platit stát

2) Zdravotní pojišťovně říci, že jste osoba bez zdanitelných příjmů a povinné zdravotní pojištění si platit ze svého, což je nelogické když nemáte příjem tak proč si zdravotní pojištění platit, když není z čeho – politici asi nepřemýšleli :evil:

To znamená, že musíte zdravotní pojišťovně každý měsíc zaplatit  1 148 Kč a kde na to vezmete pojišťovny nezajímá. Takže šipka k první možnosti zaregistrovat se na Úřadě práce

Když už budete v evidenci úřadu práce tak na úřednici tlačte v MEZÍCH ZÁKONNÝCH MOŽNOSTÍ, aby vám dala práci, když to má v popisu své funkce, referenta zprostředkování zaměstnání  a je navíc za to placená a ne málo a ještě dostává odměny, které rovněž nejsou malé, tak proč by jste zaměstnavatele, měli obvolávat a platit za telefon nebo objíždět a utrácet za benzín do svého auta nebo jízdenky MHD, když je za to někdo jiný placený.  ==> To je jako, kdyby jste přišli do obchodu a museli si rohlíky dovézt z pekárny.

Komentáře

  • No kdyby měli všichni čekat až jim práci dá úředník na ÚP, tak tu těch nezaměstnaných máme daleko víc :-D

Nahoru