Mattea Achilli nazývají italským Markem Zuckerbergem

Mattea Achilli nazývají italským Markem Zuckerbergem

Zdálo by se, že příběh Marka Zuckerberga je něčím neopakovatelným. Takové štěstí může mít snad jen jeden člověk na celém světě. Ale spousta lidí si teď myslí, že se objevil takový nový Mark Zuckerberg. A čekají na jeho obrovský úspěch.

Dvaadvacetiletý Ital Matteo Achillli se chystá změnit evropskou scénu sociálních sítí. V posledním ročníku na střední škole vytvořil Egomnii, sociální síť zaměřenou na kariéru. A přestože jste o ní pravděpodobně ještě neslyšeli, prý si získala už tolik pozornosti, že Achillimu začali přezdívat „italský Zuckerberg“.

matteo-achilli

Kdo je hezčí? Achilli nebo Zuckerberg?

Co přináší nového

Egomnia pomáhá zaměstnavatelům najít zaměstnance, kteří se nejlépe hodí pro jejich práci. Stejně tak zaregistrovaní lidé mohou přistupovat k žebříčku firem podle toho, jak dobře by se do nich hodili. Aktuálně má Egomnia přes čtvrt milionu uživatelů a potenciální zaměstnance tam hledá zhruba 700 firem.

egomnia

U nás máme zatím smůlu.

Achilli stále ještě studuje byznys na milánské univerzitě Bocconi, ale zároveň uzavírá partnerství s takovými giganty, jako jsou Google a Microsoft.

Příběh nového Zuckerberga

Začátky byly těžké. Hlavní překážkou byl nedostatek peněz. V Itálii ani neexistuje nic takového, jako třeba StartupYard. Nikdo nepomáhá začínajícím dobrým nápadům. A tak musel začít sám. Pro vytvoření algoritmu sháněl dobré programátory, jenže je neměl z čeho zaplatit, a tak našel programátory studenty, kteří byli ochotní pracovat za desetinu ceny.

Úspěch ale přišel až zhruba o rok později – v prvním ročníku na vysoké škole. Tehdy bylo k Egomnii připojených asi 1000 studentů a 20 firem. Zvrat přišel tehdy, když o Matteovi napsal vlivný italský časopis Panorama Economy, který jej nazval „italským Zuckerbergem“.

italsky-zuckerberg

Článek v tomto magazínu italského Zuckerberga hodně posunul kupředu.

Pak už to šlo docela rychle. Spousta společností o novém Zuckerbergovi chtěla vědět více. Pod svá křídla ho nakonec vzal Microsoft.

„Nejdřív jsem si myslel, že můj nízký věk nebude dobrý. Teď jsem ale pochopil, že právě v něm tkví ten úspěch,“ popisoval šťastný Matteo.

Aktuálně míří za hranice Itálie. Během několika měsíců otevře svou první pobočku mimo domov v Sao Paulu v Brazílii. Kromě italské verze Egomnie přijde i anglická a portugalská. A prý se už začíná pracovat na jeho životopisném filmu.

Zdroje: Spyghana, Business Insider, fotografie: Egomnia

Komentáře

Nahoru