Máte všechno? Objednejte si Nic

Máte všechno? Objednejte si Nic

Tato dřevěná kostka za padesát dolarů má být vlastně Nic. A tohle Nic je tak drahé, protože nám má ironicky připomínat naši posedlost utrácet. Ano. Je to výmysl pro všechny z vás, kteří už si nemají co kupovat.

V našem nekonečném pátrání po nejnovějších gadgetech, novém kole, botách nebo čemkoliv jiném často zapomínáme, že mnozí z nás vlastně už nepotřebují nic nového. A tahle jednoduchá dřevěná socha s názvem Nic nám to má připomínat.

„Jednou v noci, když jsem nemohl spát, jsem přemýšlel nad tím, že vlastně vůbec nevím, co bych si přál k narozeninám, nebo co bych měl dát ostatním k narozeninám,“ vysvětluje Pim de Graaff, který tento produkt na konci loňského roku uvedl na trh. „A tak mě napadlo vytvořit ‚Nic‘.“

De Graaff, který pracuje jako copywriter na volné noze, se z důvodu, že si chtěl odpočnout od své práce, zaměřil na sochařství . „Měl jsem pocit, že sedím u počítače 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a začal jsem přemýšlet o tom, co s rukama.“

Zanedlouho poté se rozhodl začít pracovat na nějaké pořádné soše. Pak přišel nápad na Nic. Avšak než bylo jeho Nic připraveno k prodeji, trvalo to zhruba rok. Různě totiž experimentoval s velikostmi a materiály.

nothing-block-wood

Kolik Nic stojí?

Takové Nic vás přijde na 48 dolarů (téměř 1000 Kč). De Graaff původně přemýšlel o ceně 30 euro, ale pak zvolil 29, protože 29 bývalo číslo jeho basketbalového dresu.

„Nechtěl jsem, aby to bylo příliš levné, protože jsem chtěl, aby to lidé brali vážně,“ říká de Graaff. „Na druhou stranu jsem nechtěl, aby to bylo příliš drahé, protože je to … Nic.“

Neustále vyprodáno

Nebudete tomu věřit, ale sehnat tohle Nic není vůbec lehké. Vzhledem k tomu, že je každý kus vyráběn ručně, nevyrábí se jich moc. Před vánočními svátky jich bylo zhotoveno 50 a všechny byly během jednoho týdne vyprodány. Totéž se stalo i podruhé.

A není se čemu divit. Na internetu je Nic opravdovým hitem. Na Pinterestu si lidé pěkně fotí, kam všude se hodí si ho vystavit. Populární je i na Facebooku a sledovat ho můžete na Instagramu.

nothing

Avšak pokud chcete jeden kousek taky vlastnit, máte ještě možnost. Na webu Youneednothing.com si ho objednat můžete. Jen neváhejte. Nikdo neví, jak dlouho tam ještě bude.

De Graaff doufá, že jeho Nic inspiruje lidi k tomu, aby více přemýšleli o tom, co si kupují.

Zdroje: Fast coexist, Pando

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru