Dnes vyšlo 1 článků

Máte účet na Steamu? Dejte si pozor!

Používáte herní platformu Steam? Tak si dejte pozor. Každý měsíc útočníci ukradnou přibližně 77 účtů, které už jen těžko získáte zpátky. Firma Valve už nebude vycházet vstříc uživatelům, kterým bylo heslo ukradeno, a proto uživatelům radí, ať si účet pojistí dvoufaktorovým ověřením.

Steam je velmi užitečné místo pro herní nadšence. Na této platformě najdete plno her, které si můžete stáhnout zcela zdarma nebo koupit za mnohem přijatelnější ceny než jsou v obchodě. Zkrátka, za roky existence se Steamu podařilo vytvořit velmi dobře použitelný obchod s počítačovými hrami.

Nejvíce účtů se krade při obchodování

Valve upozorňuje, že v Security and Trading se krádeže účtů vyskytují už od samého počátku, ale právě poté co byla zavedena možnost obchodovat mezi uživateli, došlo až ke dvacetinásobnému růstu počtu krádeží. 

A jak taková krádež vypadá?

Jednoduše. Útočník ukradne váš účet, prodá všechno, co se na něm prodat dá a získá tak peníze. V mnoha případech se prodej neuskuteční bezprostředně z ukradeného účtu, věcí změní majitele hned několikrát a prodány jsou úplně z jiného účtu. Mnoho útočníků s prodejem vůbec nespěchá a radši počká i několik měsíců než prodej doopravdy uskuteční.

maxresdefault

Kradené účty už se nebudou vracet zpátky

Doposud se firma Valve snažila vyjít všem okradeným uživatelům vstříc a ukradený účet, včetně všech věcí vrátit zpátky. To se ale změní, protože počet krádeží je natolik velký, že podobné řešení přestává být přijatelné. Společnost Valve navíc upozorňuje, že se tyto krádeže nedějí pouze nezkušených a nepozorných uživatelů.

Proto si raději účet zabezpečte dvoufaktorovým ověřením a k účtu na Steamu si přidejte autentikátor. 

Zdroj: Lupa

Komentáře

Nahoru