Máte hlad? Hurá na Twitter

Podle některých hrubých výpočtů tvoří zmínky o jídle 50 % veškerých příspěvků na sociálních sítích. Můžeme si z toho dělat srandu, ale je to pravda. Spousta lidí se chlubí tím, co uvařili, upekli, co večeří, snídají, jak zdravě žijí nebo jak nechutné jídlo mají ve školní jídelně. Můžeme jim to vyčítat? Určitě ne. Twitter je v tom dokonce nedávno začal podporovat.

Sociální síť 29. dubna spustila nový účet @TwitterFood, jehož cílem je spojit všechny milovníky dobrého jídla. Účet sám sebe popisuje jako místo, kde se nachází nejlepší jídlo a restaurace na Twitteru, od stolu šéfkuchaře do vaší vlastní kuchyně. Podle všeho na něm kromě receptů, fotek dobrého jídla a tipů na to, co vařit, budou také rozhovory se známými kuchaři a další speciální akce.

„Lidé na Twitteru každý den zveřejní tisíce tweetů, které se vztahují k jídlu – tweety o jídle, ingrediencích, oblíbených pochoutkách, recepty a kulinářské zážitky. My jsme se do této konverzace oficiálně připojili s představením @TwitterFood,“ uvedl Twitter na svém blogu.

dort

I o takových lahůdkách se na Twitteru mluví

Takže jestli máte hlad, hurá na @TwitterFood pro inspiraci.

Účet TwitterFood má v současné době téměř 20 tisíc sledujících, takže milovníků dobrého jídla bude na světě určitě hodně.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru