MasterCard už autorizuje platby přes fotku

Obrázek vydá za tisíc slov a brzy i za vaši identitu. MasterCard totiž v týdnu oznámil, že dá lidem možnost ověřovat platby za nákupy pomocí selfie.

Selfie platby by podle MasterCard měly snížit podvody s kradenými kreditními kartami. Totožnost na fotce nebo otisk prstu se falšuje těžko.

MasterCard má svou aplikaci Indentity Check, která umožňuje ověřit platbu pomocí otisku prstu nebo vyfocení selfie. Do budoucna plánuje zahrnout i další možnosti jako skenování duhovky.

Ve videu MasterCard ukazuje online nákup. Když dojde na zaplacení objednávky, web zašle žádost na telefon. Nakupující se jednoduše podívá do přední kamery, mrkne a tím se totožnost ověří a platba odešle. Žádná hesla, není třeba si nic pamatovat.

V Česku si ještě počkáme

Přestože se MasterCard běžně využívá také v Česku, dočkáme se nejspíš až příští rok. Nejdřív je aplikace dostupná v USA, následovat bude Kanada, Velká Británie a koncem roku některé evropské země. Celý svět si užije focení selfie při platbách až příští rok.

MasterCard k tomu má dobrý důvod. 47 % všech karetních podvodů se totiž stane v USA.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru