Mass Effect 4 odhalen! A je to síla!

Každé zavedené herní sérii by se čas od času měla vlít do žil nová krev. Vývojáři ze studia BioWare si toho jsou dobře vědomi a tak zatímco se sami naplno věnují vývoji Dragon Age Inquisition 2, jehož odhalení je naplánováno na letošní výstavu E3, vývoj s napětím očekávaného čtvrtého dílu slavné sci-fi série Mass Effect přenechali zcela jinému studiu.

Hned úvodem tohoto článku vám oznámíme jméno týmu, který nový díl série Mass Effect vytvoří. To jméno zní…Špidla Data Processing. Uf, a je to venku! Ano, malý vydavatel převážně nezávislých titulů určených mladším hráčům má dle oficiálního prohlášení společnosti BioWare všechny předpoklady k tomu, aby vytvořil hru, jež od základů redefinuje pojem videoherní zábava.

“Ve finále tenderu nám zůstali tři velcí vývojáři.” řekl Ray Muzyka, jeden ze zakladatelů BioWaru. “Kromě Valve to byli také Ion Storm a Black Isles Studios.” dodal. Greg Zeschuk ho následně doplnil: “Nicméně, poté nám jeden z přímořských racků shodil na střechu krabici neznámého obsahu. Ta ucpala okapové potrubí a my jsme byli nuceni vyslat našeho grafika, vyučeného klempíře, aby ji odstranil. Jakmile ovšem vylezl na střechu, tak se zničehonic přihnala obrovská bouřková mračna a jeden z blesků jej usmrtil. Stihl nám však podat onu krabici, která ucpala okap. Byla to krabice se hrou Zachraň syna od Špidly.” Zeschuk si otřel oko a pokračoval: “Po jejím dohrání jsem pochopil, že máme v rukou: možnost vytvořit lepší zítřky.”

Deus ex machina

Slovo dalo slovo a Špidla nakonec opravdu získal práva na značku Mass Effect. On sám tuto skutečnost nechce příliš komentovat, formou SMS zprávy nám sdělil pouze toto: “Jediné, co mohu potvrdit je fakt, že máme práva na značku Mass Effect až do roku 2020. Do té doby máme za úkol vytvořit minimálně pět plnohodnotných dílů a alespoň třicet DLC. Ty by měly být prodávány za cenu plné hry a hráčům mimo jiné zpřístupní například možnost skákání či odemčení questů, bez kterých hru nepůjde dokončit.”

Resumé

Zatím nevíme, co přesně si o novém Mass Effectu myslet. Je sice fajn fajnový, že je vytvářen v Česku, ale upřímně si nedovedeme představit, jestli je sedmi členný tým vývojářů schopen vůbec vytvořit hru, která bude schopna postavit se po bok starším dílům série. První várka screenshotů a wallpaper sice má správně ponurou atmosféru, ale nějak se nemůžeme zbavit dojmu, že je to celé nějak překroucené. Například: děj hry se nebude odehrávat v budoucnosti, ale v roce 1989, krátce po takzvané Sametové revoluci. Hráč by se měl zhostit role bývalého veksláka a jeho cílem bude vybudovat ten největší noční klub ve střední Evropě. Ve hře by se měla objevit i postava Ivana Jonáka, který navíc propůjčí svůj hlas hlavnímu hrdinovi i jeho milence Simoně.

Vývojáři se dle synopse hojně inspirovali u celé řady dalších her, nejvíce pak u nechvalně proslulého simulátoru znásilňování. Jak to tak vypadá, tak chtějí svojí hrou hlavně šokovat. To je celkem pochopitelné-díky tomu si jí všimnou i ti, kteří by si o ní normálně ani kolo neopřeli. Nyní nám nicméně nezbývá než čekat, až Mass Effect 4 vyjde a my si jej budeme moci vyzkoušet. Kdy se tak ovšem stane, je ve hvězdách. Špidla si totiž právě dnes nechal registrovat také značku společnosti Blizzard Soon™”.

První várka obrázků:

V zapadlých uličkách údajně strávite polovinu herního času.

V zapadlých uličkách údajně strávite polovinu herního času.

Vaše útočiště z úvodu hry.

Vaše útočiště z úvodu hry.

Už vidíme ty titulky: "Ukázali dítěti cecek a vyrostl z něj kriminálník!"

Už vidíme ty titulky: “Ukázali dítěti cecek a vyrostl z něj kriminálník!”

 

Zdroj: TenWebTamtohoChlápka

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru