Martin Shkreli se stal jedním z nejvíce nenáviděných lidí na sociálních sítích

Martin Shkreli se stal jedním z nejvíce nenáviděných lidí na sociálních sítích. Objevily se zprávy, že CEO farmaceutické společnosti Turing Pharmaceutical zvýšil přes noc cenu léku zachraňující život o více než 5 000 procent. Uživatelé na internetu jsou rozhořčení.

Lék Daraprim, který se používá jako prevence malárie a bojuje s toxoplazmózou (může být pro lidi s AIDS a rakovinou smrtelná), Martin Shkreli zdražil z 13,50 dolarů za pilulku na 750 dolarů za pilulku.

martin

Martin Shkreli

Jakmile se zpráva o zdražení léku objevila na internetu, Shkreli reagoval sarkastickým vtipem. Své rozhodnutí o neúprosném zvýšení ceny léku Daraprim obhajoval tím, že potřebuje zvýšit konkurenceschopnost firmy na trhu s léky.

Martin Shkreli vysvětluje veřejnosti, že zdražování je v zájmu veřejnosti. Díky vyšší ceně se bude více přispívat na výzkum toxoplazmózy.

„Není to o tom, že bychom byli lakotná společnost. Chceme se udržet na trhu, tak nechápu tu kritiku.“

Společnost Infectious Diseases Society a asociace HIV Medicine Association poslali tento týden do společnosti Turin společný dopis. Apelují na snížení ceny Daraprimu, neboť tak vysoká cena je pro zranitelnou populaci pacientů smrtelná.

„Tato cena je pro pacienty neomluvitelná a pro zdravotnický systém neudržitelná,“ bylo uvedeno v dopise.

hillary

Na Twitteru se ke zvýšení ceny vyjádřila také kandidátka na prezidenta USA Hillary Clintonová, která uvádí, že zvýšená cena je pro tohoto specialistu na trhu s léky skutečně skandální. A hodlá tuto situaci řešit.

Zdroj: Vice

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru