Martin Greenfield: Slovák, který se stal nejlepším krejčím Ameriky

Mezi jeho klienty patřili američtí prezidenti, politici a celebrity. Narodil se na konci dvacátých let minulého století v Československé republice. Nyní je mu úctyhodných 86 let a je nejlepším krejčím v Americe.

Tento pán, který je původem Slovák, se už od roku 1947 věnuje krejčovině. Už 60 let se zabývá ručním šitím pánských obleků. Ty nosí například prezident Spojených států Barack Obama.

Jeho obleky prodávají firmy DKNY a Rag & Bone. Pokud si tedy koupíte oblek jedné z těchto značek, je možné že oblečete právě práci Martina Greenfielda. Mezi jeho klienty patřili například i prezidenti Clinton a Eisenhower.

513MPZVXCLL

Kniha o muži, který svými obleky změnil svět

Je důležité vypadat dobře

K rozhodnutí stát se krejčím dospěl Martin Greenfield v koncentračním táboře a pojí se s tím jedna zajímavá historka.

Jako jediný z jeho sedmičlenné rodiny přežil koncentrační tábor. Prošel také rozřazovací metodou Dr. Mengeleho. Poslali ho jako pomocnou sílu do prádelny, kde získal košili po jednom členovi SS. I když to byl velký risk, rozhodl se košili nosit. Díky tomu si ostatní mysleli, že je něčím výjimečný a chovali se k němu lépe. Tehdy si uvědomil, že je velmi důležité, jak je člověk oblečen.

Od dělníka po majitele

Po skončení druhé světové války odjel Martin Greenfield do Ameriky a začal pracovat v továrně na obleky. Firma se jmenovala GGG Clothing a její šéf William P. Goldman si ho velice oblíbil. Viděl Greenfieldův zájem a ukázal mu celý výrobní proces od návrhu až po konečný výsledek. Jeho kariérní růst pak nabral obrátek a rychle se vypracoval na výkonnou pozici. V té době také ušil svůj první oblek pro prezidenta. Byl jím Dwight D. Eisenhower, který mu dohodil další významné klienty jako například herce Paula Newmana.

14429516669_1dbc35638e_b

Dalších třicet let pracoval jako zaměstnanec GGG Clothing až nakonec firmu odkoupil a přejmenoval na Martin Greenfield Clothiers. Dnes je to jedna z nejprestižnějších firem v oblasti ručně šitých obleků.

Každý oblek projde procesem 108 různých operací a jeho výroba trvá 16 hodin.

Obleky z dílny Martina Greenfielda se objevily i na filmovém plátně

Všichni hlavní protagonisté filmu Velký Gatsby nosili obleky z dílny Martina Greenfielda. Tento snímek dává nahlédnout do přepychového života gentlemanů a k jeho noblese jistě přispěly právě obleky tohoto vynikajícího krejčího.

8291032740_3fc6b86759_z.jpg

Hlavní hvězda filmu, Leonardo DiCaprio nedá na obleky Greenfielda dopustit. Mezi jeho další slavné zákazníky patřil například i zpěvák Frank Sinatra nebo Michael Jackson.

Jde to i bez reklamy

Martin Greenfield spoléhá pouze na dobrou pověst své značky a neinvestuje nic do reklamy. I přesto vás ale jeho oblek vyjde na dva a půl tisíce amerických dolarů.

Investice se ale vyplatí, jde totiž o jedny z nejlepších obleků na světě.

 Zdroj: radio.foxnews

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru