Dnes vyšlo 15 článků

Mark Zuckerberg si zamiloval české koláče

Zakladatel největší sociální sítě Mark Zuckerberg v rámci svého podnikání velice často cestuje, přičemž o zážitky z cest se dělí se svými fanoušky na Facebooku. V minulém týdnu zveřejnil fotografii, jak kupuje tradiční české koláče. Sehnal je v Texasu, kde si pekárnu otevřeli čeští imigranti.

Mark Zuckerberg zavítal do městečka West, které se ne nadarmo označuje jako městečko českého dědictví. V 19. století se sem přistěhovaly stovky českých emigrantů, kteří zde začínali život od začátku. A tak není divu, že městečko West má českou atmosféru, českou kulturu a české restaurace. Dokonce se zde koná Český festival.

mark zuckerberg

Zdroj: Facebook

CEO sociální sítě Facebook si v české pekárně zvané Village Backery koupil tradiční české koláče, jimž se v Americe říká „kolache“. Tato pekárna se zaměřuje na české sladké a slané pečivo, a to od štrúdlů, přes koláče, až po rohlíky či chleba.

Pekárna s českým konceptem byla založena už v roce 1952. Velice rychle se stala oblíbenou, a to natolik, že do ní jezdí nakupovat lidé z celého Texasu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru