Mark Zuckerberg se svou ženou otevírají soukromou školu v East Palo Alto

CEO Facebooku Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chan otevírají soukromou školu pro znevýhodněné žáky v East Palo Alto. Koncept se jmenuje „The Primary School“ a má sloužit pro děti z East Palo Alto a z východního Menlo Parku. Škola by měla být otevřená v srpnu.

„Projekt je vášní mé ženy, která chce zmírnit dopad chudoby na děti,“ prozradil zakladatel největší sociální sítě.

zuckerbergchan

Mark Zuckerberg se svojí ženou

Předpokládaná kapacita školy, která bude zdarma, je 700 žáků. Zuckerberg a Chan neinvestují do vzdělávacího programu poprvé. V roce 2015 pár daroval 120 milionů dolarů na pomoc žákům v nízkorozpočtových komunitách v Bay Area. V loňském roce Zuckerberg se svou ženou darovali 25 milionů dolarů na boj s ebolou.

V únoru manželé darovali 75 milionů dolarů nemocnici v San Franciscu. A před několika lety Zuckerberg daroval 100 milionů dolarů Newarku v New Jersey na podporu veřejného školského systému.

Chan je ve vzdělávání zběhlá, neboť pracovala jako učitelka vědy na základní škole. Nyní je pediatričkou v nemocnici v San Franciscu. V červenci pár oznámil, že čeká holčičku. Dítě je skutečně vymodlené, protože Chan třikrát potratila. Zuckerberg na Facebooku napsal, že se se svou ženou snažili o dítě již několik let.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru