Dnes vyšlo 15 článků

Mark Zuckerberg se setkal s papežem a daroval mu dron

Mark Zuckerberg, CEO společnosti Facebook, cestoval se svou ženou do Itálie, kde se setkali s papežem Františkem. V návaznosti na ničivé zemětřesení, které postihlo Itálii minulý týden, Mark diskutoval o významu spojování lidí po celém světě bez přístupu k internetu.

Komunikace se týká lidí po celém světě, kteří vyznávají různé víry, a proto Mark mluvil o progresivních pohledech na technologie s papežem.

Mark Zuckerberg nabídl papeži repliku svého solárně poháněného dronu – Aquila – jehož účelem je usnadnit komunikaci i v zemích bez připojení k internetu. Bohužel, dron je připevněn na plošinu, takže kolem Vatikánu dron svištět nebude.

I když tento model dronu nelétá, skutečný dron Aquila by měl být pro papeže, který používá sociální sítě jako Twitter a Instagram, zajímavý. Jakmile bude projekt dokončen, dron poskytne přístup k internetu celkem 1,6 miliardě lidí, kteří jsou momentálně bez připojení k internetu.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru