Mark Zuckerberg se pustil do čtení a inspiruje tisíce lidí

Mark Zuckerberg se pustil do čtení a inspiruje tisíce lidí

Jak jsme vás informovali, Mark Zuckerberg si do nového roku dal několik velmi ambiciózních předsevzetí. Pár mu jich také poradili komentující lidé. Bude se tedy učit mandarínštinu a bude jíst jen maso pocházející ze zvířat, která sám zabije. Mimo jiné se bude věnovat i čtení.

Mark se rozhodl, že každých čtrnáct dní přečte jednu knížku. Rok 2015 má 53 týdnů, takže to vychází, že Mark za rok přečte 26 knížek. Slušné číslo, že? Kolik z vás takové množství nepřečetlo ani za celý život?

Přidáte se?

Stydíte se za svého přečteného Krtečka a chtěli byste svou knižní reputaci trochu napravit? Už tisíce lidí se k Markovi přidali. Na Facebooku dokonce existuje skupina A Year of Books (Rok knih), kde se každých čtrnáct dní objeví nová Markova knížka, kterou si lidé přečtou a pak o ní budou diskutovat.

Aktuálně je tam první. Mark pro začátek zvolil knihu s názvem The End of Power (Konec moci) od venezuelského autora Moisése Naíma. Určitě nevybral špatně, protože v roce 2013 se tahle knížka dostala do řady žebříčků nejpovedenějších literárních děl.

the-end-of-power-book

Tak tohle v současných chvílích čte Mark Zuckerberg

Je to vlastně studie o podnikání, politice, vzdělávání, náboženství, rodině. Prakticky o všem. A taky o tom, jak se v uplynulém století všechno změnilo. Podle Naíma se mění rozdělení moci. Malé startupy ukázaly, že zvládnou porazit velké korporace, světu vládne demokracie, a tak dále.

Tisíce lidí čtou s Markem

Jestli si pod slovem knížka představujete něco, co vám umožní ponořit se do úžasného příběhu, tak s tímto dílem nepochodíte. Na světě je ale dost lidí, které Naímem rozebíraná problematika zajímá. Nebo chtějí být jako Mark. Titul totiž okamžitě po tom, co Mark zveřejnil, že ho bude číst, začal mizet z knihkupectví a internetových obchodů. Na Amazonu byl v jednu chvíli dokonce vyprodaný.

Lidé se nemohou dočkat, než jim objednaná knížka přijde, a dokonce začínají číst online. Tahle šikovná slečna našla přístup k prvním 172 stránkám knihy zdarma a lidé jsou z jejího objevu nadšení:

first_pages_for_free

Co bude Mark číst dál, zůstává otázkou. Z jeho zájmů a facebookového profilu si ovšem můžeme udělat hezký obrázek o tom, že má rád biografie, sci-fi a antické autory. 

Zdroje: BI, Telegraph

Komentáře

Nahoru