Mark Zuckerberg se naučil programovat díky videohrám. Děti, začněte i vy!

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, tvrdí, že videohry mohou dětem pomoci stát se programátory. Ostatně i on sám byl vystaven videohrám již v raném věku a byl tak motivován k experimentům týkajících se techniky. Můžeme tedy říci, že i díky videohrám vznikl dnes celosvětově oblíbený Facebook. Sociální síť, bez které už si mnoho z nás nedokáže představit den. 🙂

Zatímco rodiče vyhazují své děti od videoher, Mark Zuckerberg v nich vidí obrovský přínos. Již v raném věku byl on sám díky videohrám motivován k experimentům, které se týkaly techniky.

„Vytvořil jsem spoustu her sám pro sebe, ale byly opravdu hrozné. Ale díky nim jsem se dostal k programování“.

Tato slova řekl Mark Zuckerberg v sídle společnosti v Menlo Parku při příležitosti jeho oslavy narozenin a diskuzi o Oculus Rift (displej, který se nasazuje na hlavu, který umožňuje při hře rozhlížet se a získat tak iluzi, že nejsme na sklem monitoru, ale před ním).

2015-05-26_221118

„Slyšel jsem velmi často obavy rodičů, že jejich děti hrají videohry. Často tyto obavy dávají smysl. Ale úplně dětem zakazovat hrát videohry není ideální. Otevřenost vůči technologiím je velkou příležitostí. Já osobně, kdybych jako dítě nechrál videohry, rozhodně bych se nedostal k programování“.

2327597086_160be367a7_z

foto: flickr.com

„Jako společnost se potřebujeme dostat do stavu, kdy každý bude mít stejnou možnost a schopnost hrát si s technologiemi a experimentovat s nimi, protože to je právě to, co nás vede k inženýrství. Většina těch nejlepších inženýrů, které znám, jsou samouci. Nejsou tak dobří proto, že by navštěvovali nějakou třídu“.

A v čem ještě mohou videohry vašim dětem pomoci?

Videohry jsou vysoce společenskou aktivitou

Hraní her je dnes mezi dětmi vysoce společenskou aktivitou. Většinou již děti hrají týmové hry, a jako tým se snaží dosáhnout určitého cíle. Jsou tedy důležité pro sociální rozvoj a děti, které pak budou mít vyšší šance k získání zaměstnání, k získání lepších známek i uznání.

Videohry zbavují stresu

Videohry mají také velmi dobré terapeutické účinky na hráče všech věkových kategorií. Pomáhají tak předcházet srdečním problémům.

Jsou vhodné pro individuální učení

Ve školách často nastává problém s tím, že každý student má jiné tempo a učí se rozdílnou rychlostí než ostatní. Videohry podporují v individuálním učení, a to vlastním tempem. Děti se díky nim naučí zejména angličtinu.

Rozvoj technických dovedností

Hraní videoher je jednou z nejlepších možností, jak vzbudit zájem dětí o techniku již v útlém věku. Například populární hra Angry Birds učí děti základní principy kódování. Zdokonalují také prostorovou představivost, pamět, vnímání a řešení problémů.

Dnešní svět nabízí stejné možnosti mnohým z nás. A je jen potřeba se těchto možností chopit…nebo alespoň dát šanci svým dětem…

zdroj/foto:huffingtonpost.com, oculus.com, theverge.com, flickr.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru