Mark Zuckerberg pracuje na technologii, díky které bychom mohli psát zprávy pomocí myšlenek

Facebook na konferenci F8, která se konala v San Jose, představila velké technologické projekty. Asi největší pozornost si právem zasloužila technologie, která umožní uživatelům psát text, zprávy či statusy pomocí myšlenek. Sociální síť Marka Zuckerberga toho připravuje mnohem více.

Sociální síť přináší revoluci v oblasti zaznamenávání textu, přičemž pro tento projekt sestavila šedesátičlenný tým s odborníky na strojové učení a neurologické procesy. Technologie by měla psát za minutu až sto slov, na které zrovna uživatel myslí, a tak by nemusel vyťukávat textovou zprávu na displeji.

facebook-76536_1280

Zdroj: Pixabay

„Ačkoliv to zní nereálně, jsme mnohem blíže, než byste si mohli myslet,“ řekla Regina Dugan, vedoucí hardwarových inovací.

Aktuálně technologie, která analyzuje mozkovou aktivitu za použití laserových senzorů, umí psát šest slov za minutu s tím, že potřebuje implantáty v mozku. Ale v budoucnu by se mělo jednat o neinvazivní řešení, tudíž bez chirurgického zásahu do mozku.

Facebook dále pracuje na technologii, která by umožnila člověku text cítit. Představil speciální rukáv, který s nositelem komunikuje pomocí vibrací. Facebook si řekl, že když člověk dokáže nerovnosti na povrchu (Brejlovo písmo) konstruovat do jazyku, tak proč by nedokázal i vibrace vnímat jako jazyk. V budoucnu by tak člověk mohl myslet v mandarínštině a cítit ve španělštině.

Vývoj těchto technologií je poměrně náročný, a proto si budeme muset ještě počkat řadu let.

Zdroj: E15

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru