Dnes vyšlo 15 článků

Mark Zuckerberg plánuje trvale pracovat na dálku, protože je díky tomu „šťastnější a produktivnější“

Mark Zuckerberg plánuje trvale  pracovat na dálku, protože je díky tomu „šťastnější a produktivnější“

Facebook stále více umožňuje zaměstnancům pracovat z domova – a jeho generální ředitel Mark Zuckerberg není výjimkou. Zuckerberg plánuje strávit až polovinu příštího roku prací na dálku, uvádí se ve zprávě The Wall Street Journal.

„Zjistil jsem, že práce na dálku mi poskytla více prostoru pro dlouhodobé přemýšlení a pomohla mi trávit více času se svou rodinou, což mě v práci učinilo šťastnějším a produktivnějším,“ napsal Zuckerberg. V samostatném sdělení téhož dne Facebook uvedl, že zaměstnanci na všech úrovních by nyní měli nárok na práci na dálku. Společnost sdělila svým zhruba 60 000 zaměstnancům, že budou potřebovat povolení k práci z domova – jinak by museli do kanceláře přijít nejméně 50% času.

Facebook uvedl, že v září pravděpodobně otevře většinu amerických kanceláří s poloviční kapacitou. Plný provoz se plánuje na říjen. Facebook také ve sdělení zaměstnancům uvedl, že rozšíří možnosti zaměstnanců pracovat na dálku ze zámoří. Sociální mediální gigant řekl zaměstnancům, že od příštího týdne budou zaměstnanci z USA schopni pracovat na dálku v Kanadě a zaměstnanci v Evropě nebo na Středním východě budou moci pracovat z Velké Británie.

Twitter, Salesforce a Ford uvedli, že jejich zaměstnanci mohou po pandemii pracovat na dálku a některé společnosti ruší pronájem kanceláří. Coinbase dokonce zrušuje své bývalé sídlo v San Francisku ve prospěch decentralizovaného a vzdáleného modelu a Spotify uvedl, že by platil za to, aby zaměstnanci pracovali ze spolupracujících prostor. Některé společnosti však váhají, zda nechat zaměstnance pracovat z domova trvale. Google otevírá nové kanceláře v Houstonu a Portlandu a bránil tomu, aby byl úplně vzdálený. Zaměstnanci Apple budou v kancelářích trávit 3 dny v týdnu. Zpráva britského Úřadu pro národní statistiku (ONS) zjistila, že práce z domova znamená delší pracovní dobu, méně dní nemoci a méně bonusů.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru