Mark Zuckerberg nechce prodávat svoje akcie Facebooku ještě rok

Podle Komise pro cenné papíry v USA (SEC – Securities and Exchange Commission) prohlásil šéf Facebooku, že v nejbližší době neplánuje prodej akcií. Připojili se k němu také dva členové výkonné rady – Mark Andressen a Donald Graham.

Akcie Facebooku již prodal Peter Thiel a částečně také zakladatel Dustin Moskovitz. Mark Zuckerberg vlastní 444 miliony akcií a má opci na dalších 60 milonů. Akcie byly uvedeny na trh s cenou kolem 38 dolarů, ale stále se propadají až na součastných 17 – 18 dolarů za akcii. Oznámení Zuckerberga je možná také signálem pro investory a psychickou podporou růstu hodnoty.

Spolupracovníci Facebooku mohou začít prodávat akcie 29. října 2012. Jedná se o uvolnění 234 milionů akcií, které mohou opět snížit cenu Facebooku na burze. Původně se uvažovalo o uvolnění prodeje akcií zaměstnanců k 12. listopadu 2012.

Podle dokumentů burzy bude společnost Facebook muset zaplatit daně a různé závazky ve výši 1,9 miliardy dolarů. Facebook dne 23. října ohlásí svoje hospodářské výsledky, což může významně pohnout s cenou akcií. Dne 4. září se obchodovaly akcie kolem 17,55 dolaru.

Zdroj: Money CNN

Komentáře

Nahoru