Dnes vyšlo 15 článků

Mark Zuckerberg na Facebooku kritizoval imigrační příkaz Donalda Trumpa

Mark Zuckerberg, zakladatel největší sociální sítě, je znepokojen s dopadem nedávných dekretů, které podepsal Donald Trump. Americký prezident počátkem tohoto týdne podepsal dekret o tom, že se postaví zeď kolem americko-mexické hranice a že nelegální imigranti budou z takzvaných azylových měst deportováni. Ale podle Marka Zuckerberga by se úřady měly zaměřit spíše na lidi, kteří představují skutečnou hrozbu.

Mark Zuckerberg byl k Donaldu Trumpovi kvůli jeho postoji k imigraci kritický už během prezidentské kampaně. Nicméně až nyní se Mark Zuckerberg poprvé veřejně vyjádřil na jeho adresu. Svůj příspěvek na Facebooku vyvěsil den poté, co COO Facebooku Sheryl Sandberg vyjádřila svůj nesouhlas s Trumpovým nařízením proti potratům. Donald Trump totiž rozhodl zablokovat federální financování mezinárodních organizací, které vykonávají potraty či o nich poskytují informace.

„Moji prarodiče pocházeli z Německa, Rakouska a Polska. Rodiče Priscilly byli uprchlíci z Číny a Vietnamu. Spojené státy jsou národem imigrantů a my bychom na to měli být hrdí,“ napsal Mark Zuckerberg na svém profilu. „Měli bychom otevřít dveře uprchlíkům a těm, kteří potřebují pomoc. Kdybychom odvrátili uprchlíky před několika desítkami let, Priscilly rodina by tady dnes nebyla.“

Celý příspěvek si můžete přečíst zde:

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru