Mark Zuckerberg investuje 3 miliardy dolarů na léčbu dětských nemocí

Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chan se rozhodli investovat další 3 miliardy dolarů do své filantropické nadace Chan Zuckerberg Initiative, přičemž tyto finanční prostředky budou použity na financování rozvoje technologií pro léčbu nejrůznějších zásadních nemocí. Bill Gates chválí úsilí manželů, ale označil ho za velice odvážné.

„Mark a já věříme, že je to možné. Našimi partnery jsou vědci, lékaři a inženýři, kteří nám pomohou dosáhnout tohoto cíle. Budeme investovat více než 3 miliardy dolarů, abychom dosáhli naší společné vize,“ řekla Priscilla Chan.

chan-zuckerberg-initiative-biohublaunch-screenshot-1

Zdroj: Futurism

Nezisková organizace Chan Zuckerberg Initiative využije 3 miliardy dolarů k léčbě nemocí, které během celého života potkají jejich prvorozenou dceru, a tedy i další děti na světě. A zároveň je cílem najít opatření, která budou vzniku těchto nemocí předcházet.

Částka do nadace bude vložena během následujících tří let ve formě peněz z prodeje podílových akcií Facebooku. A prvních 600 milionů dolarů se využije v programu zvaném Biohub, který by měl spojit svět medicíny s moderními technologiemi a nástroji.

Zdroj: Futurism

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru