Dnes vyšlo 15 článků

Mark Zuckerberg byl vyzván, aby objasnil události týkající se kauzy Cambridge Analytica

Již příští středu v 10:00 místního času půjde Mark Zuckerberg svědčit před Kongres USA, kde má zodpovědět nejasnosti týkající se kauzy zneužití údajů z facebookových profilů téměř 50 milionů američanů. Těch měla využít společnost Cambridge Analytica pro prezidentskou kampaň Donalda Trumpa. Slyšení má mimo jiné za cíl i objasnit, co se děje s osobními údaji, které uživatelé poskytnou sociální síti Facebook.

Již příští středu půjde SEO firmy Facebook – Mark Zuckerberg – poskytnout výpověď ke kauze týkající se zneužití facebookových profilů a Cambridge Analytica. Zodpovídat se v tomto případě bude komisi tzv. “energy and commerce committee” a na základě jeho výpovědi se budou určovat další kroky, které se v šetření tohoto případu nadále provedou.

Služeb společnosti Cambirdge Analytica se skutečně v rámci Trumpovi kampaně využilo, ovšem zatím není potvrzené, zdali byla skutečně data z faceboových profilů použita na lepší cílení kampaně.

Zuckerberg se zatím k události mnoho nevyjadřoval, skrze tisk se omluvil za celou situaci a jako vstřícný krok souhlasil právě s uvedeným slyšením před Kongresem, které proběhne příští středu v 10:00.

Zdroje: TechInsider

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru