Dnes vyšlo 15 článků

Mark vybírá do svého týmu jen lidi, pro které by byl ochoten pracovat sám

Mladý zakladatel Facebooku zná odpověď snad na vše. Když se ho zeptali, proč nosí furt to samé triko – odpověděl, že má jiné věci na práci než každé ráno vybírat oblečení dle aktuálních výstřelků módy. Na Mobilním veletrhu, který se konal na začátku měsíce v Barceloně se ho někdo zeptal, které lidi přijímá do své společnosti. Odpověď celkem zaskočila.

Pohotově odpověděl, že pokud by vybíral zaměstnance přímo k němu do týmu, vybral by si člověka, pro kterého by byl ochoten pracovat sám. „Je to dost dobrý test a myslím, že se mi tohle pravidlo hodně osvědčilo,“ dodal mladý milionář. Zřejmě díky tomuto systému má v Facebooku ty nejlepší lidi z oboru. Prý přesně tímto způsobem přijal současnou ředitelku Facebooku Sheryl Sandberg. Tu časopis Time mimochodem již po několikáté zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

"Vybírejte jen ty, pro které byste byli schopni pracovat i vy," radí Zuckerberg

“Vybírejte jen ty, pro které byste byli schopni pracovat i vy,” radí Zuckerberg

Celý tento systém musí být pro uchazeče celkem složitý, zkuste si představit, že místo případného šéfa byste museli být vy. Ale logiku to má, v případě kalifornského giganta rozhodně.

Kolik pracuje ve Facebooku lidí?

Jak už jsme říkali, Facebook chce k sobě jen ty nejlepší a v Sillicon Valley patří mezi skromnější společnosti. Společnost totitž zaměstnává pouze 10 tisíc zaměstanců. Pro srovnání Google něco kolem 55 tisíc.

 Zdroj/foto: Forbesitproportal

Komentáře

Nahoru