Dnes vyšlo 15 článků

Mark Pincus se vrací na pozici CEO do společnosti Zynga

Mark Pincus se vrací na pozici CEO do společnosti Zynga

V roce 2013 Mark Pincus opustil vedoucí pozici ve společnosti Zynga a na jeho místo přijímal Dona Mattricka. Mark tehdy napsal na Twitteru, že tím firma získala internetový klenot. Nicméně nyní se na pozici CEO ve společnosti, která se podepsala pod hrami FarmVille a Bubble Safari, opět vrací Mark Pincus.

Don Mattrick ve společnosti Zynga působil necelé dva roky. Před nastoupením do firmy pracoval na pozici CEO také v Electronic Arts a později měl na starosti Xbox byznys v Microsoftu. Hlavním cílem, proč na místo CEO nastoupil Don Mattrick, bylo přeorientovat hry na mobilní přístroje a tím zredukovat závislost na Facebooku. Nicméně v loňském roce 51 % příjmů pocházelo stále z Facebookových her. Zynga se v předešlých letech nevyrovnala kladným výsledkům her od společností, jež se orientují obzvláště na mobilní zařízení (například Candy Crush Saga od King.com).

marck

Mark Pincus jako CEO ve společnosti Zynga

Zisky klesaly

Jelikož zisky společnosti začaly klesat, došlo k této změně. V loňském roce byl zisk společnosti 690 milionů dolarů, zatímco v roce 2012 (rok před nástupem Mattricka) byl zisk 1,28 miliardy dolarů. Don Mattrick změnil téměř všechny pracovníky ve firmě. Až 42 % z nich ve společnosti působí méně než rok a 55 % méně než dva roky.

Don Mattrick se nyní vrací do rodné Kanady. Svůj odchod a nástup nového CEO označil jako dobrý nápad. Uvedl, že Mark Pincus společnosti Zynga bezpochyby pomůže. Mattrick věří, že dokáže rozběhnout také hry na mobilních zařízeních. Picus a Mattrick se údajně na odchodu Mattricka z vedoucího postu shodli. A staro-nový CEO uvádí, že nadále bude poslouchat rady svého předchůdce.

farmville

FarmVille – jedna z nejoblíbenějších her společnosti Zynga

Mark Pincus bude mít spoustu práce

V posledních dvou letech společnost Zynga utrpěla zranění v mnoha směrech, nejen v zisku. Investoři již nemají takový zájem o tuto firmu, neboť hodnota akcií se od doby, kdy nastoupil do vedoucího postavení Don Mattrick, nestoupla. Neúspěšným činem byla také hra Zynga Poker pro mobilní telefony.

S návratem zakladatele na místo CEO se předpokládá také návrat starého postoje k realizaci her. Zynga se tedy bude zaměřovat na metriky o tom, jak a proč lidé hry hrají. A díky těmto informacím by mělo dojít ke zlepšení produkce.

Zdroj: Startitup.sk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru