Margaret Hamilton pózuje před kódem, který napsala rukou. Díky němu stanul člověk na Měsíci

Když programátoři v MIT Instrumentation Laboratory vyvíjeli software pro vesmírný program Apollo 11 v roce 1960, neexistovaly potřebné technologie. Programátoři museli vymyslet program, přičemž přišli s novým způsobem, jak ukládat počítačové programy zvané rope memory a vytvořili speciální verzi sestavy programovacího jazyka. V té době programátoři psali tisíce řádků esoterického kódu ručně.  

Margaret Hamilton, ředitelka softwarového inženýrství pro projekt Apollo 11, zapózovala u stohu papírů, na kterém je napsaný kód programu.

Po nějakou dobu byl tento kód k dispozici veřejnosti. V roce 2003 ho totiž vědec Ron Burkey zveřejnil na internetu. Program přepsal z naskenovaných obrázků ručně psaného kódu. Vyťukal každý řádek, jeden po druhém.

Takto Margaret Hamilton pózovala před svým kódem, který napsala rukou a který umožnil, aby roku 1969 stanul člověk na Měsíci:

Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru