Marc Benioff: Úspěšný internetový podnikatel, který založil první společnost v 15 letech

Marc Benioff je známý americký filantrop, spisovatel a úspěšný internetový podnikatel. Také je proslulý jako zakladatel, generální ředitel a předseda společnosti Salesforce.com, která poskytuje cloud computing.   

Marc Russell Benioff se narodil do židovské rodiny dne 25. září 1964 v San Franciscu v Kalifornii. V roce 1982 vystudoval střední školu Burlingame High School. Ve studiu pokračoval ne Univerzitě Jižní Kalifornie, kde studoval obor zaměřený na obchodní administrativu. V roce 1986 získal titul bakaláře věd.

266477509_b21b1c4e0b_o

Zdroj: Flickr

Marc svou první aplikaci prodal za 75 dolarů, když byl ještě na střední škole. V 15 letech založil společnost Liberty Software, která byla zaměřena na vývoj a prodej počítačových her pro 8bitovou konzoli Atari a pro další v té době populární konzole.

V 16 letech byl Marc úspěšným podnikatelem a vydal své první publikace, díky nimž si zajistil měsíční příjem ve výši 1 500 dolarů. Během studia na vysoké škole se jeho vzorem stal Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple. Z tohoto důvodu Marc přijal stáž jako programátor jazyka assembler pro divizi Macintosh.

I když Marc chtěl pokračovat v programování, nicméně jeho profesoři věřili, že bude se svými vynikajícími dovednostmi dělat ještě lépe zákaznicky orientovanou práci. Po absolvování studia na vysoké škole začal pracovat ve společnosti Oracle Corporation, kde působil dlouhých 13 let v různých funkcích (od prodeje přes marketing až po vývoj výrobků). Ve 23 letech společnost Oracle Corporation jmenovala Marca jako „Rookie of the Year“. O tři roky později, v pouhých 26 letech, se Marc stal viceprezidentem společnosti.

199158689_98dcb17223_b

Zdroj: Flickr

V roce 1999 Marc založil společnost Salesforce.com, která se zaměřuje na cloud computing. Původně příjmy plynuly z CRM produktů, ale později společnost začala těžit také z komerčních aplikací. V roce 2016 se Salesforce.com stal jednou z nejcennějších amerických cloud computing společností. Tržní hodnota firmy převýšila hranici 55 miliard dolarů.

Marc je známý pro svou prozíravost a vůdčí schopnosti, stejně jako pro své průlomové inovace a nápady. Dokonce získal hned několik ocenění:

  • 50 největších lídrů na světě za rok 2016
  • Podnikatel roku
  • Nejlepší CEO roku
  • Ocenění za inovace

Marc je také členem Světového ekonomického fóra správní rady. A se svou společností Salesforce.com je považován za jednoho z nejvíce inspirujícího a úspěšného podnikatele.

Se svou ženou Lynnie Benioff a dvěma dětmi žije v San Franciscu v Kalifornii.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru