Dnes vyšlo 15 článků

Marc Andreessen zachránil Facebook

Marc Andreessen je spoluzakladatel venture kapitál fondu Andreessen Horowitz. Jedná se o jeden z nejprestižnějších fondů svého druhu v Silicon Valley. Tato významná osobnost investovala také do Facebooku a podle jeho slov to byla jedna z nejlepších investic, kterou kdy udělal.

facebook

Společnost Yahoo chtěla Facebook odkoupit.

Firma Yahoo nabízela za Facebook 1 miliardu dolarů

Společnost Yahoo Marku Zuckerbergovi, mladému zakladateli sociální sítě, nabídla v roce 2006 za Facebook 1 miliardu dolarů. V té době Markovi poradil jeho hlavní investor (Accel Partners), aby nabídku přijal a Facebook prodal. Naštěstí do toho vstoupil Marc Andreessen, který se stal mentorem k nezaplacení, a rozhodnutí Markovi vymluvil.

Mark Andreessen

Don’t sell, don’t sell, don’t sell!

„Každá osoba, která byla součástí Facebooku, žádala Marka, aby tuto nabídku přijal. V té době bylo Markovi 22 let a byl na něj vyvíjen enormní nátlak,“ prozrazuje Andreessen. „Mark a já jsme se v té době velmi sblížili, zejména díky tomu, že jsem mu stále připomínal jedno heslo: Don’t sell, don’t sell, don’t sell!“

Zuckerberg si vzal radu k srdci

Andreessen pevně věří v jednu věc – když se společnosti dobře daří po exekuční stránce tak jako při naplňování vize, ve výsledku může mít pro svět mnohem větší přínos, než si dokážou lidé představit,“ říká Zuckerberg.

mark zuckerberg

Nyní má Facebook hodnotu více než 200 miliard dolarů.

Díky Andreessenovi se tehdy Mark Zuckerberg rozhodl správně. V současné době je jeho firma ohodnocena na více než 200 miliard dolarů. Od roku 2008 působí Andreessen jako člen „board of directors Facebook“.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru