Dnes vyšlo 15 článků

Mapy Nokie byly prodány německým automobilkám za 68 miliard

Německé automobilky Daimler, Audi a BMW koupily mapové služby HERE za 2,5 miliardy eur (v přepočtu 67,8 miliardy korun). Všechny automobilky mají ve službě stejný podíl.

Finská společnost Nokia se rozhodla pro prodej svých map, protože se chce orientovat na integraci společnosti Alcatel Lucent. Tržní hodnota transakce je cca 2,8 miliardy eur, přičemž tato částka pojímá také závazky mapové divize ve výši 300 milionů eur. Dokončení obchodu se plánuje v prvním čtvrtletí následujícího roku.

3497929613_cbea335432_o

Audi, Daimler a BMW odkoupily mapové služby HERE.

Mapy s vysokým rozlišením a aktuálními dopravními informacemi jsou žádoucí pro samořídící vozidla, která jsou nyní ve fázi testování. Mapová služba HERE obsahuje 200 zemí a je dostupná v 50 jazycích.

„Pro automobilový průmysl je to základ nových asistenčních systémů a ve výsledku zcela autonomního řízení,“ podotkly automobilky v prohlášení.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru