Dnes vyšlo 15 článků

Mapy.cz: zaměřují se na inovace v navigaci pro motoristy

Mapy.cz: zaměřují se na inovace v navigaci pro motoristy

Nejpoužívanější navigace v Česku není Google Maps, jak si asi mnozí z vás myslí. Jsou jimi Mapy.cz od Seznam.cz. Mapy.cz si své prvenství chtějí udržet a chystají do map novinky, aby jim jejich nadšenci a uživatelé neutekli. Nejen že Mapy.cz používají řidiči, ale především pěší turisti a cyklisti. A jaké novinky pro nás Mapy.cz připravily?

Předností Mapy.cz jsou skvěle zpracované turistické mapy, které neopomenou téměř nic. Jednou z velmi vyhledávaných funkcí je plánování výletního okruhu v okolí nebo meření již ušlých/ujetých vzdáleností. Jenže teď se Mapy.cz snaží být nejlepší i pro řidiče, kterých se všechny ty novinky týkají.

Mapy.cz již zobrazují nejvyšší povolenou rychlost a pokud ji řidič překročí, tak jej na to upozorní- můžete se tak vyvarovat případných pokut. Další praktičností je navigování do jízdních pruhů, v kterých mají řidiči často zmatek. Navigace řidiče včas upozorní, kdy má do odbočovacího pruhu pdbočit, aby tostihl včas. A další novinka nás bude čekat na křižovatkách, kdy se navigace sama aktualizuje a povede nás do cíle nejbližší cestou, i když to mohlo být původně jinak. Seznam do navigace chce také zařadit aktuální informace o dopravě.

Tím, že se Mapy.cz zlepšují, je k vylepšování nucena i konkurence. Konkurenční navigace jsou od začátku vyvinuty přímo pro motoristy, ale naopak zaostávají v turistických mapách a v cyklo mapách.

Zdroj, foto: blog.seznam.cz 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru